15 12 2014 plywacy1

20 medali (9 złotych-4 srebrne-7 brązowych), rekord województwa pomorskiego Filipa Czopa oraz zwycięstwo w klasyfikacji generalnej klubów to efekt startów kwidzyńskich pływaków w Zimowych Mistrzostwach Województwa Pomorskiego Seniorów, które w dniach 13-14 grudnia 2014 r. odbyły się w Gdańsku.
Zawody rozgrywane były bez podziału na kategorie wiekowe, co jeszcze bardziej podnosi wartość rezultatów osiągniętych przez pływaków MTS Kwidzyn. Podopieczni trenera Artura Szachmytowskiego okazali się najlepsi wśród prawie 250 zawodników z 18 klubów województwa pomorskiego, a Filip Czop wynikiem 2:23,36 poprawił rekord województwa pomorskiego 14 latków na dystansie 200m stylem klasycznym.
Ponadto w klasyfikacji na najlepszych zawodników (suma punktów za trzy starty) Nikola Olszewska była trzecia w kategorii OPEN i pierwsza wśród 16 latek, Filip Czop był drugi wśród 14 latków, Martina Kędziora druga wśród 15 latek.
W trakcie zawodów miała miejsce bardzo miła uroczystość. Władze Pomorskiego Okręgowego Związku Pływackiego uhonorowały najlepszych pomorskich trenerów i zawodników za wybitne osiągnięcia uzyskane w roku 2014. W tym zacnym gronie znalazł się trener Artur Szachmytowski oraz jego podopieczni: Olga Szachmytowska, Klaudia Stańczak, Nikola Olszewska, Daria Karaszkiewicz, Martina Kędziora, Filip Czop oraz Michał Czop.
Na podium zawodów w Gdańsku stawali: Daria Karaszkiewicz (3 złote), Martina Kędziora (3 złote, 1 brązowy), Nikola Olszewska (2 złote, dwa srebrne, 1 brązowy), Filip Czop (złoty i brązowy), Wojciech Janicki (srebrny i 2 brązowe), Patrycja Nowicka (srebrny). Ponadto nasze sztafety 4×100 zmiennym zaprezentowały się z bardzo dobrej strony. Bezkonkurencyjne okazały się dziewczęta w składzie Karaszkiewicz, Kędziora, Olszewska, Nowicka, które z dużą przewagą pokonały wszystkie rywalizujące z nimi zespoły sztafetowe. Natomiast chłopcy w składzie (Krukowski, F. Czop, Janicki, Kapica) po pasjonującej walce stanęli na trzecim stopniu podium.
Artur Szachmytowski:To były kolejne bardzo męczące zawody dla mnie i moich zawodników. Męczące, ale najważniejsze, że bardzo udane. Wygrana w klasyfikacji generalnej seniorów świadczy o tym, że idziemy w dobrym kierunku, a praca wykonywana na treningach przynosi bardzo dobre rezultaty. Cieszą wyniki sztafet, bo to świadczy o sile drużyny. Filip Czop po raz kolejny poprawił rekord województwa pomorskiego na 200 klasycznym pokonując dużo starszych zawodników. Mam nadzieje, że już za cztery dni (17-21 grudnia) podczas Mistrzostw Polski Seniorów uda nam się jeszcze poprawić rekordy życiowe. Chciałbym, żeby sukcesy kwidzyńskich pływaków były inspiracją dla młodych pasjonatów pływania do pogłębiania swoich umiejętności. Doskonałą okazją do rozwijania swojej pasji będzie pierwsza w historii Kwidzyna klasa sportowa o profilu pływackim, która już od września 2015 zostanie utworzona w Szkole Podstawowej nr 6. Wszystkie chętne dzieci z rocznika 2005 oraz ich rodziców już dzisiaj zachęcam do zainteresowania się tą propozycją.

15 12 2014 plywacy2

Poprzedni artykułWOŚP – zbiórka darów do licytacji
Następny artykułNowy rozkład jazdy pociągów Przewozów Regionalnych