Colin Ważny w miasteczku kartingowym
fot. Tomasz Ważny

Na włoskim torze South Garda Karting odbyły się podwójne zawody kończące sezon wyścigowy kierowców serii „Rok” na całym świecie. Pierwszy weekend wyścigowy pod nazwą „Rok Trophy” odbywał się w dniach 15-16 października. W stawce 74 kierowców kategorii junior rok wystartował kwidzynianin Colin Ważny. Choć kwalifikacje nie poszły najlepiej, Colin wygrał wyścig finałowy startując z 7 pozycji.

„Wyjazdy do Włoch dały mi bardzo dużo nauki i przyjemności z jazdy. Tor SOUTH GARDA KARTING w Lonato to obiekt na którym startowałem po raz pierwszy” – powiedział Colin.

W dniach 18-23 października na tym samym obiekcie we włoskim Lonato odbył się światowy
finał – Rok Cup Super Final. Colin Ważny reprezentował nasz kraj w zespole wyścigowym D&D Motorsport Poland. Zawody kończące sezon serii „Rok” są jedną z większych imprez kartingowych w Europie, w których ścigają się najlepsi kierowcy z całego świata.

Podczas ” Rok cup Superfinal” stawka kierowców była znacznie większa – aż 108 zawodników w kategorii Colina. Kwalifikacje ukończył na 10 pozycji (w swojej grupie 36 kierowców). Podczas 3 dni zmagań na torze każdy z kierowców brał udział w pięciu „heatach” kwalifikacyjnych. Colin Ważny startował na przemian z 13 i 14 pozycji. W pierwszym wyścigu zabrakło szczęścia – w wyniku wypadku Colin uszkodził gokart i nie dojechał do mety. W kolejnych czterech wyścigach zaczął odrabiać utracone punkty i po zaciętej walce kończył kolejno na 12, 4, 13 i 9 miejscu.
Pierwszy nieukończony wyścig zaważył o tym, że kwidzyński kierowca nie dostał się do głównego finału i startował z drugiej pozycji w finale „Levanto Trophy”. W pierwszym zakręcie wyścigu finalowego Colin został wypchnięty przez jednego z rywali i ostatecznie został sklasyfikowany na 7 miejscu.

 

Poprzedni artykułPodsumowanie sezonu w Cross-Country i Enduro
Następny artykułGŁOSUJEMY na projekty KBO