Zbliża się Noc Muzeów 2024, która odbywać się będzie pod hasłem „Miasto Ogród”. Już 18 maja zapraszamy do zwiedzania Katedry oraz do uczestnictwa w spacerach historycznych i grze miejskiej. Tegoroczną Noc Muzeów zakończy natomiast wyjątkowy koncert zespołu „Etnobotanika”.

Noc Muzeów 2024 nawiązywać będzie do tematu przewodniego, którym w tym roku jest natura. Jak co niektórzy pamiętają Kwidzyn nazywany był dawniej miastem zieleni, miastem – parkiem i takie założenia przyświecały też osobom, które niegdyś odpowiadały za kształtowanie przestrzeni miejskiej. Był to zresztą trend (XIX w.) bardzo popularny, nie tylko na terenie Prus.

Kwidzyńska Noc Muzeów 2024 będzie łączyła historię z przyrodą. Chętni będą mogli wziąć udział w historyczno-przyrodniczej grze miejskiej oraz zwiedzaniu katedry (szukanie elementów przyrodniczych w tym obiekcie). Odbędą się również dwa spacery historyczne „Od koni do kina”, opowiadające historię Placu Św. Jana Pawła II. Warto przy tym podkreślić, że udział w spacerze jest bezpłatny, obowiązują jednak zapisy pod nr tel. 55 279 35 28. Na koniec, w wyjątkowej scenerii parku przy ul. Hallera, wystąpi zespół „Etnobotanika”, który w ubiegłym roku wydal album „Leśne duchy”.

„Etnobotanika” to tajemniczy duet z Górnego Śląska, który jedną nogą stoi twardo na gruncie muzyki elektronicznej, a drugą bada tereny sampli i hip-hopu tworząc swój unikatowy styl. Ich wzrok i uszy zwrócone są ku skrawkom przeszłości: fragmentom starych polskich filmów, na wpół zapomnianym serialom, wyrywkom z mniej i bardziej znanych rodzimych piosenek nagranych przed laty. Usłyszymy tu zupełnie inne, osobne wręcz podejście do techniki samplowania i łączenia beatmakerskich praktyk z instrumentami i brzmieniem współczesnej muzyki elektronicznej. Ich brzmienie równie skutecznie pobudzi wyobraźnię w domowym zaciszu, jak i ciało w klubowych półcieniach. Ich występy na żywo zawierają utwory z wszystkich wydanych albumów, często w nowych, lekko zmodyfikowanych i bardziej dynamicznych wersjach. Muzyka, którą prezentują jest także świetnie odbierana przez okoliczną faunę i florę oraz byty astralne.

Program Nocy Muzeów 2024:

Od godz. 17.00 – gra miejska z nagrodami (mapa dostępna w Tabularium);
19.00 – zwiedzanie Katedry – szukanie śladów roślin w sztuce (wejście dla dzieci)
Od godz. 19.30 (co pół godziny) – zwiedzanie Katedry – szukanie śladów roślin w sztuce (wejście otwarte dla wszystkich chętnych – wejściówki do odbioru w Tabularium już od 15 maja)
19:00 oraz 21:00 – spacer „Od koni do kina” – poznajemy historię Placu Św. Jana Pawła II (zapisy od 15 maja)
21.00 – koncert zespołu „Etnobotanika” (park przy ul. Hallera).

Poprzedni artykuł1/16 Pucharu ZPRP Młodziczek w Piłce Nożnej
Następny artykułOgłoszenie w zakresie publicznego transportu zbiorowego