21 09 2017 animo1

Scena Lalkowa imienia Jana Wilkowskiego zaprasza na NOC BILETÓW ANIMO. To wydarzenie odbędzie się już w nocy z piątku na sobotę 22/23 września między godz. 19-24 – jedyna szansa żeby kupić KARNETY na 12 Międzynarodowy 16 Festiwal ANIMO Kwidzyn 2017! Tylko tego dnia będą do sprzedaży a ich liczba jest bardzo ograniczona. Będzie to również ostatni dzień kiedy będzie można nabyć taniej bilety, więc naprawdę warto!

Poza tym podczas nocy biletów będzie można zapoznać się z całym programem festiwalu, specjaliści doradzą w wyborze odpowiednich propozycji (na co pójść z dzieckiem a na co rodzice wieczorem wybiorą się sami). Jakie warsztaty mogą być atrakcyjną formą familijnego spędzania czasu lub indywidualnym spotkaniem z mistrzem rozwijającym moje umiejętności.

Podczas NOCY BILETÓW ANIMO będzie również szansa wzięcia udziału w bezpłatnych warsztatach:

1. „UKŁADANKA NA CZTERY RĘCE” – to międzypokoleniowy program dla dzieci od 7 roku życia i dorosłych o charakterze teatralno-edukacyjnym. Spotkania poprowadzą Beata Nessel-Łukasik socjolog i historyk sztuki oraz Maciej Dużyński aktor, dramaturg.

2. „ŚWIAT ANIMACJI” – sztuka filmowej animacji porównywana była niegdyś do poezji, magii czy alchemii. Czasem bywa igraszką, poligonem eksperymentów artystycznych, źródłem wzruszeń czy prowokacji intelektualnej. Czasem jest tym wszystkim jednocześnie. Pierwsze spotkanie z cyklu „Świat Animacji” zostało pomyślane jako swobodna opowieść o jej historii, tendencjach, różnorodności treści i środków wyrazu. Opowieść kierowana do wszystkich zainteresowanych sztuką ożywiania.

A już 03.10.2017 godz.20:00 – OTWARCIE FESTIWALU – spektakl „JA, SYZYF”.

Duża Scena – ul. Katedralna 18

PUPPET’S LAB/BUŁGARIA

WIEK: od 14 roku życia
Czas trwania 60 min.

https://www.youtube.com/watch?v=P_URBszV6AQ

scenariusz i reżyseria: Veselka Kuncheva
lalki i scenografia: Marieta Golomehova
muzyka: Hristo Namliev
choreografia: Maria Dimitrova
światła: Theater „Azaryan” i Veselin Hristov
zdjęcia: Ivan Donchev
tekst mówiony: Leonid Yovchev
obsada: Stoyan Doychev

Spektakl „Ja, Syzyf” porusza odwieczny temat poszukiwania własnego „ja”. Od najstarszych czasów filozofowie zastanawiali się nad absurdalnością ludzkich zachowań. Niezależnie od wybranej drogi, niezależnie od tego kim chcemy się stać, jakie wyjście awaryjne wybierzemy, zawsze powracamy do tego co jest w nas. Ludzkie życie jest powtarzaniem wciąż tej samej czynności. Przewidywalnie, identycznie, wciąż od nowa. I ta jednostajność sprawia, że zastanawiamy się nie nad sensem lecz nad bezsensem ludzkiego życia.

Wszystkie info dostępne na www.animofestival.pl lub naszym fb: https://www.facebook.com/festival.animo/

21 09 2017 animo2

Poprzedni artykułMaraton rowerowy
Następny artykułHalloween w kinie