18 12 2018 niebo dla zlodziejek

Zawsze się mówiło, że grudzień to miesiąc podsumowań, statystyk, życzeń i pragnień do spełnienia w Nowym Roku. A styczeń, w takim bądź razie, powinien być pierwszym szczeblem w realizacji na tej drabinie marzeń.
Ostatni, zamykający rok, koncert „Muzyki z kawą w tle” zespołu Art Voice zmusił nas do podsumowania całego cyklu. Promując taką formę koncertów, zawsze ma się pewne obawy – czy na pewno dobrą drogą idziemy. Pokazaliście nam, przez swoją frekwencję, zainteresowanie, żywą reakcję, że ten cykl ma sens. Przez te cztery spotkania było nostalgicznie, swojsko, wesoło, a czasem rubasznie. Było też po przyjacielsku, rodzinnie, miłośnie no i zawsze pachnąco! Staraliśmy się też oddać Bogu co boskie, a cesarzowi… dość powiedzieć, że przecież nie o pieniądze tu się rozchodzi (chociaż taca mogłaby być większa) tylko o atmosferę, spotkania i obcowanie z kulturą.
Dlatego też tak łatwo jest przewidzieć nasze życzenie noworoczne – oby było, oby się działo, oby zawsze się szczęściło, oby dopisało…

A styczeń… styczeń rozpoczynamy koncertem Joanny Lewandowskiej „Niebo dla złodziejek”.
„Niebo dla złodziejek” to podsumowanie pracy artystycznej Joanny Lewandowskiej. Tytuł koncertu powstał w czasie wywiadu z wieloletnim redaktorem Polskiego Radia – Zbigniewem Krajewskim i nawiązuje do humorystycznego sformułowania, którym określają ją inni artyści oraz słuchacze: „złodziejka piosenek”. Ona sama potwierdza, że wyszukuje perełki, odnajduje trzecie i czwarte dno zakurzonych tekstów, zwłaszcza męskich, przeżywa je po swojemu i oddaje ludziom z całym ładunkiem emocji i uczuć. Spaja ona dwa pozornie odległe światy: muzyki improwizowanej oraz ważnego, mądrego tekstu.

Na koncert składają się piosenki „skradzione” A. Osieckiej, Z. Wodeckiemu, A. Zausze, A. Poniedzielskiemu, M. Szcześniakowi oraz zespołowi Sztywny Pal Azji. Usłyszymy m.in. ikony polskiej piosenki takie jak „Uciekaj moje serce”, „Lubię wracać”, „Wymyśliłem Ciebie”, „Przepraszam że żyję”, czy „Wieża radości, wieża samotności”.
Artystka przytuliła na nową płytę piosenki napisane specjalnie dla niej, wśród premier wykona m.in. utwór tytułowy „Niebo dla złodziejek” pióra Marka Bartkowicza do własnej muzyki, „Golgotę” Jana Wołka do muzyki norweskiego kompozytora Espena Leitena a także „Dojrzewanie” z tekstem Marii Guzy i muzyką zespołu „Niebo dla Złodziejek”.

„Płać ile uważasz” jest to propozycja zapłaty za koncert i docenienia jego wartości w zależności od zasobności portfela uczestnika koncertu jak również, jego wewnętrznych odczuć, gdyż za koncert można zapłacić również po jego wysłuchaniu. Dziękujemy bardzo tym widzom, którzy pomimo wniesienia dobrowolnej opłaty przed koncertem, decydują się dopłacić również po jego wysłuchaniu.

Co: Muzyka z kawą w tle: Joanna Lewandowska „Niebo dla złodziejek”
Kiedy: 24 stycznia 2019 r., godz. 19:00 (wejściówki dostępne od 8 stycznia 2019 r.)
Gdzie: Czarna Sala, ul. Słowiańska 13
Koszt: „Płać ile uważasz”

18 12 2018 niebo dla zlodziejek

Poprzedni artykułDofinansowanie na zadanie pn. „Czyste powietrze – wymiana źródeł ciepła w 9 wybranych kamienicach”
Następny artykułParanienormalni w natarciu