18 11 2014 plywacy1

32 medale, zwycięstwo w klasyfikacji drużynowej i medalowej oraz rekord województwa pomorskiego to dorobek pływaków MTS Kwidzyn podczas ogólnopolskich zawodów pływackich TRI-TEM Swimming Cup w Kościerzynie.

Zawody stały na bardzo wysokim poziomie, a gwiazdą był Maciej Dowbor, który prowadził całą imprezę. Podopieczni trenera Artura Szachmytowskiego okazali się najlepsi spośród 13 startujących klubów reprezentujących Chojnice, Gdynię, Malbork, Tczew, Gdańsk, Władysławowo, Kościerzynę, Sopot, Rumie oraz Starogard Gdański. Nasi zawodnicy okazali się najlepsi w 11 konkurencjach, w 12 byli drudzy, a w 9 zajęli trzecie miejsca. Ponadto najlepszym zawodnikiem zawodów został Filip Czop, który na 200 metrów stylem klasycznym ustanowił nowy rekord województwa pomorskiego 14 latków.
Na podium stawali:
Olga Szachmytowska (2 złote, 1 srebrny), Patrycja Nowicka (2 złote), Oliwia Wichowska (złoty i brązowy), Aleksandra Gadzińska (2 srebrne i brązowy), Filip Czop (dwa złote i srebrny), Michał Czop (złoty, srebrny i brązowy), Klara Stanówka (brązowy), Laura Lewandowska (złoty), Oliwia Lewandowska (srebrny), Zuzanna Żemojtel (brązowy), Przemysław Tul (srebrny i brązowy), Bartosz Grochalski (trzy srebrne), Antonina Czubała (złoty i brązowy), Laila Sosnowska (złoty), Miłosz Berent (brązowy), Nikola Śliwa (srebrny).
Bardzo cieszą mnie wyniki uzyskane na tych zawodach przez moich podopiecznych, tym bardziej, że potraktowaliśmy je bardzo treningowo. Nie robiliśmy do nich żadnych specjalnych przygotowań a i tak udało nam się zdobyć 32 medale i wygrać klasyfikację drużynową. Najwartościowszy wynik osiągnął Filip Czop na 200 klasycznym co nie tylko plasuje go na drugim miejscu w Polsce ale pozwoliło mu również pobić 7 letni rekord województwa. Teraz czekają nas tygodnie ciężkiej pracy bo na początku grudnia mamy Mistrzostwa województwa a w dniach 18-21 grudnia Mistrzostwa Polski Seniorów – Artur Szachmytowski, trener.

18 11 2014 plywacy2

Poprzedni artykułKonkurs na realizację zadań publicznych
Następny artykułBezpieczni na drodze