Zawodnicy Kwidzyńskiego Klubu Motorowego w miniony weekend zainaugurowali sezon rajdowy w Kaliszu Pomorskim. Startowali w dwóch rundach Mistrzostw Polski oraz Pucharu Polski w Cross Country . Trasa długości ok 10 km (1 okrążenie), składała się z dwóch części, na torze motocrossowym oraz na przyległych łąkach. Czas wyścigu 1,5h.  Pogoda dopisała. W sobotę, było chłodno i nie padało. W niedzielę było bardzo ciepło, co przełożyło się na dużą ilość kurzu i mocno wybitą trasę.
Po zimowej przerwie z dobrej strony pokazał się Sylwester Jędrzejczyk, który w najmocniejszej klasie Senior Mistrzostw Polski zajął odpowiednio 4 i 2 miejsce co z dwóch dni dało mu miejsce na najniższym stopniu podium. Równo i w szybkim stylu jechał najmłodszy z reprezentantów KKM Maciej Brzezicki w klasie Junior 85 M.P zajmując dwukrotnie II miejsca co zaowocował II miejscem w całych zawodach. Jeremiasz Mandecki rywalizował w klasie Master. W równym tempie jechał przez dwa dni, zajmując  dwa razy III miejsce i to same miejsce na podium po dwóch dniach rywalizacji. Roman Ulenberg startujący w klasie Senior zajął VII miejsce w sobotę, natomiast w niedzielę poprawił się o jedno miejsce co zaowocowało VI miejscem dwudniowej rywalizacji.
W Pucharze Polski wystartowali debiutujący w tej randze zawodów Rafał Pollheimer, który ukończył zawody na 5 miejscu klasy Senior 1. Drugim naszym zawodnikiem w tej  klasie był Dariusz Adranowicz, który w sobotę zajął IX miejsce, natomiast w niedzielę niestety  nie ukończył wyścigu.
Zawodnicy mają niewiele czasu na odpoczynek, bo już za tydzień część z nich wystartuje w pierwszych rundach Mistrzostw Polski w Enduro, które rozegrane zostaną w Chełmnie.
Poprzedni artykułOrganizacja wypoczynku dla dzieci i młodzieży w wieku od 7 do 16 lat z rodzin dysfunkcyjnych w formie obozów socjoterapeutycznych
Następny artykułSzczepienia bez rejestracji – 19-21 maja