Fot. Aleksander Łubiński / Urząd Miejski w Kwidzynie

Kwidzyński stadion miejski wymaga renowacji, o co wnioskują też kwidzyńskie środowiska sportowe.

W tym roku plan przebudowy kwidzyńskiego stadionu znalazł się w wieloletnim planie finansowym miasta Kwidzyna na lata 2022-23 z kwotą 1,2 mln zł. W pierwszej kolejności będzie wykonana modernizacja części stadionu lekkoatletycznego z bieżnią tartanową i oświetleniem. Trwają konsultacje dotyczące przebudowy stadionu, w przyszłym roku powstanie projekt a w roku 2023 rozpoczną się prace na obiekcie.

Dodajmy, że przebudowa kwidzyńskiego stadionu to dużo szerszy projekt. Planowany jest także remont skateparku, budowa toru treningowego do biegów z przeszkodami typu Runmagedon – w ramach Kwidzyńskiego Budżetu Obywatelskiego na rok 2022 oraz modernizacja oświetlenia kortów tenisowych.

Fot. Aleksander Łubiński / Urząd Miejski w Kwidzynie

Andrzej Krzysztofiak, burmistrz Kwidzyna.

Od dawna planowaliśmy wyremontować stadion. Znaliśmy też opinie kwidzyńskich klubów i stowarzyszeń sportowych na temat konieczności jego modernizacji. Ze względu na wysoki koszt nie byliśmy w stanie zrealizować jej od razu, więc priorytetem stała się już zrealizowana budowa hali widowiskowo sportowej i drugiej pływalni. Obecnie rozpoczynaną inwestycję na stadionie dzielimy na trzy etapy obejmujące: bieżnię, trybuny i budynek z zapleczem. Jeśli będzie to możliwe chcielibyśmy, żeby powstało osiem torów, oświetlenie i infrastruktura lekkoatletyczna. Celem jest, aby po realizacji tego projektu na kwidzyńskim stadionie można było rozgrywać zawody lekkoatletyczne rangi Mistrzostw Polski Juniorów. Modernizacja stadionu to bardzo ważna inwestycja.

Fot. Aleksander Łubiński / Urząd Miejski w Kwidzynie

 

Poprzedni artykułMiejski Obszar Funkcjonalny Kwidzyna
Następny artykułAktywne świętowanie 103. rocznicy odzyskania niepodległości