Przed MMTS Kwidzyn kolejny arcytrudny egzamin w tym sezonie. Kwidzynianie na własnym terenie zmierzą się bowiem z Łomżą Vive Kielce, a więc wielokrotnymi mistrzami Polski. Mecz odbędzie się w sobotę, 26 marca o godz. 17.00, a spotkanie poprowadzi para sędziowska: Jakub Jerlecki – Maciej Łabuń. Relację na żywo z kwidzyńskiej hali śledzić będzie można na portalu www.emocje.tv

Zespół z Kielc od lat nieprzerwanie dzierży tytuł najlepszego zespołu w Polsce. Wieloletni mistrz Polski znajduje się również na czele ligowej tabeli także w tym sezonie. Co więcej, Łomża Vive Kielce, jako jedyny zespół w obecnych rozgrywkach, ma na swoim koncie komplet zwycięstw. W 19 spotkaniach wszystkie zakończyły zwycięstwem kielczan, które zgromadziły na swym koncie 57 punktów. Warto dodać, że kwidzynianie plasujący się na piątej pozycji, z dorobkiem 32 punktów, mają na swoim koncie 11 zwycięstw i aż 8 porażek.

Zdecydowanym faworytem w starciu MMTS – Łomża Vive jest zespół z Kielc i każdy inny wynik niż zwycięstwo mistrzów Polski będzie olbrzymim zaskoczeniem. W swym ostatnim meczu kielczanie rozbili aspirujące do medalu mistrzostw Polski Azoty Puławy wygrywając na własnym terenie aż 41:26 (19:13). Świetne spotkanie rozegrali wówczas Arciom Karalek, który rzucił rywalom aż 11 bramek oraz Arkadiusz Moryto, który zakończył mecz z 9 trafieniami na koncie.

Jak będzie w starciu Kwidzyna i Kielc okaże się w sobotę, 26 marca o godz. 17.00. Przypomnijmy, że w pierwszej rundzie podopieczni trenera Tałanta Dujszebajewa wygrali na własnym terenie 41:29 (18:15). Najskuteczniejszym zawodnikiem w drużynie Kielc był Arkadiusz Moryto – zdobywca 10 bramek. Po stronie MMTS po 5 bramek w tym spotkaniu zdobyli natomiast Hubert Kornecki oraz Jędrzej Zieniewicz.

Poprzedni artykułDobranocki teatralne – Wiosenna przygoda
Następny artykułObywatele Ukrainy, z jakiej pomocy medycznej można skorzystać? / Громадяни України, якою медичною домогою можна скористатись?