Po dwóch porażkach zawodnicy MMTS Kwidzyn w końcu cieszyli się ze zwycięstwa. Podopieczni trenera Bartłomieja Jaszki pokonali Stal Mielec 30:23 i zdobyli swoje pierwsze punkty w tym sezonie. Świetnie w bramce gospodarzy prezentował się Jakub Matlęga, a w ataku brylował Jędrzej Zieniewicz.

Kwidzynianie świetnie rozpoczęli to spotkanie, bowiem po trafieniach Bartosza Nastaja i Ryszarda Landzwojczaka prowadzili 4:0. Widząc co się dzieje trener Dawid Nilsson poprosił o czas dla swojego zespołu. Uwagi szkoleniowca Stali okazały się pomocne, bo w 6 minucie goście zdobyli swoją pierwszą bramkę (Dzianis Valytnsau). Co więcej mielczanie zdołali podnieść się i zmniejszyć rozmiary strat do zaledwie jednego trafienia – 5:4. Z opresji kwidzynian wyciągnął wówczas Michał Potoczny, który przerwał impas swojego zespołu. Chwilę później, po dwóch trafieniach Jędrzeja Zieniewicza, czerwono-czarni wyszli na trzybramkowe prowadzenie – 8:5. W 25 minucie po trafieniach Ryszarda Landzwojczaka i Michała Potocznego gospodarze przeważali natomiast już 4 bramkami – 12:8. Jak się okazało różnica ta utrzymała się do końca pierwszej połowy – 14:10.

Po przerwie początkowo oglądaliśmy dość wyrównane spotkanie, gdzie gra toczyła się bramka za bramkę. W 40 minucie gol Jędrzeja Zieniewicza podwyższył jednak prowadzenie kwidzynian do 5 trafień – 20:15. Sześć minut później, po golu Rafała Biegaja, przewaga MMTS powiększyła się natomiast o kolejne trafienie – 23:17. Wówczas do głosu doszli goście, którzy stopniowo niwelowali istniejąca różnię. Sygnał do odrabiania strat dały dwie bramki Miljana Ivanovicia, a w 54 minucie, po golu Huberta Korneckiego, mielczanie zbliżyli się do MMTS na 3 bramki – 25:22.

Na więcej nie pozwolili jednak podopieczni trenera Bartłomieja Jaszki. Dobra gra w obronie, rzut karny obroniony przez Krzysztofa Szczecinę oraz 5 kolejno zdobytych bramek (w tym trzy Michała Pereta) pozwoliły gospodarzom na odskoczenie rywalom na 8 trafień – 30:22. Wynik końcowy ustalił Miljan Ivanović, jednak to kwidzynianie cieszyli się z pierwszych punktów zdobytych w tym sezonie.

MMTS Kwidzyn – SPR Stal Mielec 30:23 (14:10)

MMTS: Matlęga, Szczecina – Grzenkowicz 1, Orzechowski, Kryński 2, Peret 4, Zieniewicz 6, Kutyła 2, Biegaj 1, Ossowski 3, Potoczny 3, Nastaj 3, Szyszko, Landzwojczak 4, Jankowski, Przytuła 1.

Stal: Witkowski – Wilk 2, Janyst, Oliveira 5, Mochocki, Kornecki 2, Valyntsau 5, Chodara, Monczka 1, Petrović 1, Krytski 3, Ivanović 3, Krupa 1.