Mecz MMTS Kwidzyn – Azoty Tarnów

MMTS Kwidzyn pokonał Grupę Azoty Tarnów i przerwał swoją fatalną serię siedmiu porażek. Kwidzynianie wygrali 33:29, prowadząc nieprzerwanie od 39. minuty tego spotkania. Dla zespołu z Kwidzyna są to pierwsze punkty zdobyte od 28 września.

Mecz lepiej rozpoczęli goście, którzy co chwilę zaskakiwali kwidzyńskich obrońców dojściem do czystych sytuacji rzutowych. W efekcie po 5 minutach tarnowianie prowadzili 1:3, a dwie minuty później – 2:5. Kwidzynianie poukładali jednak swoją grę i w 12. minucie doprowadzili do remisu 6:6. Od tego momentu gra się wyrównała, a wynik oscylował wokół remisu. Sytuacja ta utrzymała się do 20. minuty i stanu 11:11. Wówczas kwidzynianie rzucili cztery bramki przy jednym trafieniu Grupy Azoty i na 4 minuty przed końcem pierwszej połowy prowadzili 15:12. Zdeterminowani tarnowianie odpowiedzieli jednak 4 trafieniami (bramka Jakuba Kowalika i trzy gole Łukasza Kużdeby) i do szatni schodzili prowadząc w Kwidzynie 15:16.

W pierwszych minutach drugiej odsłony meczu utrzymywała się minimalna przewaga wypracowana przez podopiecznych trenera Marcina Markuszewskiego. W 37. minucie kwidzynianie przechylili jednak prowadzenie na swoją stronę po trafieniach Damiana Przytuły i Kamila Kriegera – 21:20. Wówczas to gospodarze zyskali drobną przewagę, którą następnie sukcesywnie powiększali. W 46. minucie, po golu Ryszarda Landzwojczaka, gospodarze prowadzili już 26:22. Tarnowianie starali się zmniejszyć istniejącą przewagę i na 5 minut przed końcem meczu tracili do MMTS tylko 2 bramki – 28:26. Końcówkę lepiej rozegrali jednak podopieczni trenera Dmytro Zinchuka. Po golach Michała Potocznego, Alana Guziewicza i Roberta Orzechowskiego gospodarze odskoczyli rywalom na 4 trafienia – 31:27. Jak się okazało różnica ta utrzymała się do końca spotkania i kwidzynianie mogli w końcu cieszyć się ze zdobycia kompletu punktów. MMTS wygrał jednak dopiero 4 mecz w tym sezonie, a apetyty w kwidzyńskiej ekipie na pewno są dużo większe.

Zdjęcia: Mirosław Wiśniewski

MMTS Kwidzyn – Grupa Azoty Tarnów 33:29 (15:16)
MMTS: Szczecina, Dudek – Grzenkowicz 1, Orzechowski 5, Kryński 1, Krieger 2, Peret 3, Adamski 1, Biegaj 1, Guziewicz 3, Potoczny 6, Kutyła 1, Landzwojczak 4, Przytuła 5.
Grupa Azoty: Małecki, Cichoń – Tokuda 8, Grabowski, Wojdan 1, Sanek 2, Nowak, Tarcijonas 3, Kowalik 4, Dadej 1, Kużdeba 5, Pedryc 2, Grozdek 3.