mecz reczna 4

Mecz w Kwidzynie to niewątpliwie hit kolejki, wszak trzeci zespół ligowej tabeli podejmuje wicelidera. Już to gwarantuje spore emocje, a atmosferę  dodatkowo mogą podgrzać  nie najlepsze relacje pomiędzy zawodnikami i kibicami obu drużyn. Poza tym  płocczanie na pewno nadal dobrze pamiętają półfinał ubiegłorocznego play-off. Wtedy po dwóch meczach prowadzili z MMTS 2:0, ale trzy kolejne starcia przegrali  i przez to po raz pierwszy od 10 lat nie znaleźli się w gronie dwóch najlepszych drużyn w kraju.

Od tamtego czasu oba zespoły  już raz stanęły naprzeciw siebie.  Pod koniec września, w meczu I rundy obecnych rozgrywek, Wisła we własnej hali pokonała MMTS 31:22.  W tym przypadku satysfakcja ze zwycięstwa nie mogła być jednak pełna, bo w tym meczu kwidzynianie nie byli w stanie wystawić ani jednego środkowego  rozgrywającego. Wszyscy trzej, których MMTS ma w kadrze byli wtedy kontuzjowani.

Niestety w środę trener Zbigniew Markuszewski również nie będzie mógł wystawić najmocniejszego składu. Wprawdzie tym razem zabraknie tylko jednego zawodnika, ale osłabienie będzie znaczące, bo nie zagra Michał Waszkiewicz. W najbliższych dniach rozgrywający kwidzynian wreszcie podda się odkładanej od wielu tygodni operacji przepukliny.
Spotkanie z Wisłą  zostanie rozegrane w hali przy ul. Mickiewicza 56 w Kwidzynie i rozpocznie się o godz. 17.30.

Rafał Cybulski

Poprzedni artykułKoncert kolęd i pastorałek górlaskich
Następny artykułAkcja „CHOINKA” – przedświąteczny handel choinkami pod nadzorem