kwidzyn logo

Każdego roku w okresie przedświątecznym nieuczciwi sprzedawcy proponują kupno drzewek nielegalnie wyciętych z lasu. Dlatego też kierownictwo kwidzyńskiej komendy zorganizowało spotkanie z przedstawicielami Straży Leśnej w Kwidzynie.
Podczas wspólnych służb mundurowi będą sprawdzać źródła pochodzenia drzewek sprzedawanych na kwidzyńskich targowiskach oraz faktury świadczące o ich zakupie.
Funkcjonariusze będą sprawdzać nie tylko punkty sprzedaży, ale również będą patrolować tereny leśne i miejsca ewentualnego pozyskiwania drzewek. Kontrolowane będą również pojazdy poruszające się po obszarach leśnych, a od kierowców wymagane będą stosowne asygnaty. Przy okazji sprawdzą czy czasem kłusownicy nie zastawili pułapek i sideł na zwierzynę leśną.
Komenda Powiatowa Policji w Kwidzynie przypomina, że zarówno sprzedaż kradzionych drzewek, jak i zakup prowadzą do odpowiedzialności karnej za przestępstwo lub wykroczenie.
Za kradzież choinki bądź innej rośliny z lasu grozi 500 złotowy mandat bądź skierowanie sprawy do sądu, gdzie kara może być o wiele surowsza.
Z roku na rok, dzięki wspólnym działaniom policjantów i strażników leśnych i rosnącej świadomości społeczeństwa ilość kradzieży choinek maleje.

20101215 akcja choinkowa

Poprzedni artykułTurniej JIU-JITSU
Następny artykułŚwiatło z Betlejemskiej Groty Narodzenia już w Kwidzynie