23 11 2015 rada

W dniu 27.11.2015 (piątek) Stowarzyszenia AKWEDUKT zaprasza zainteresowane organizacje pozarządowe z terenu Kwidzyna na  spotkanie konsultacyjne dotyczące utworzenia Młodzieżowej Rady Miasta w Kwidzynie.
Spotkanie odbędzie się w siedzibie Stowarzyszenia AKWEDUKT, przy ul. Kościuszki 35 (piwnica) w godz. 16.00-18.00.

Jeżeli Wasza organizacja:
– posiada cele statutowe dotyczące działalności na rzecz aktywizacji i rozwoju młodzieży;
– podejmuje czynne działania na rzecz aktywizacji i rozwoju młodzieży na terenie administracyjnym miasta Kwidzyn;
– ma siedzibę lub odział na terenie miasta Kwidzyn;
– posiada członków/członkinie w wieku 13-19 lat;

To spotkanie jest dla WAS!

Podczas spotkania przedstawimy koncepcję utworzenia MRMK oraz skonsultujemy założenia ordynacji wyborczej, która mogłaby dopuścić do udział w MRMK, młodzież typowaną przez organizacje pozarządowe.
Więcej informacji pod numerem telefonu – 692 342 510 lub mailem dominik@akwedukt.org; sudomik@gmail.com
Prosimy o potwierdzanie udziału emailem na adres: dominik@akwedukt.org lub sudomik@gmail.com do dnia 26.11.2015 do godz. 16.00

Patronat nad utworzeniem Młodzieżowej Rady Miasta objął Burmistrz Kwidzyna oraz Przewodniczący Rady Miasta w Kwidzynie.

Kilka słów o inicjatywie:
Stowarzyszenie Akwedukt, jest organizacją pozarządową stworzoną w celu zwiększania zaangażowania mieszkańców Kwidzyna (głownie młodzieży) w rozwój Naszego Miasta. Stowarzyszenie współtworzą doświadczani pedagodzy i trenerzy pracujący od 15 lat z młodzieżą m.in. Anna Krzeszowska-Hovanecz, Dominik Sudoł. Obecnie pracujemy nad programami edukacyjnymi:
– Centrum Wolontariatu
– Młodzieżowa Rada Miasta Kwidzyn
– Wolontariat Międzynarodowy
– Szkoła Liderów Młodzieżowych
– Wymiany międzynarodowe
– Inicjatywa lokalna dla młodzieży/młodzieżowy budżet obywatelski
Koncepcje programowe realizowane będą w formule centrum społecznościowego (community center) pod nazwą Kwidzyńskiego Centrum Młodzieży. Jednym z priorytetowych programów jest dla nas utworzenie Młodzieżowej Rady Miasta w Kwidzynie. Pomysł powstał po kilku latach doświadczeń członków Stowarzyszenia we współpracy z młodymi mieszkańcami Kwidzyna. Naszym zdaniem jednym ze sposobów zainteresowania
młodzieży sprawami Kwidzyna i systematycznego zaangażowania ich w życie swojej społeczności jest powołanie, a następnie działalność Młodzieżowej Rady Miasta. Na utworzenie MRM pozwala Statut Miast Kwidzyna „Rozdział II, Cele i zadania miasta, § 11, celem Miasta jest: 4) działanie na rzecz wspierania i upowszechniania idei samorządowej wśród mieszkańców miasta, w tym zwłaszcza wśród młodzieży”.

Poprzedni artykuł„Drzewa otwartych krajobrazów w procesach inwestycyjnych” – seminarium
Następny artykułTeatralia 2015