19 listopada 2022 r. w Ustce odbyły się Mistrzostwa Województwa Pomorskiego w Biegach Przełajowych.

Pierwsze na trasę wybiegły dzieci, a wśród nich Pola Kamińska i Roksana Brzezińska- Bajerowska. Na bardzo trudnej, piaszczystej, pokrytej warstwą śniegu trasie, dziewczyny zaprezentowały się z jak najlepszej strony. Roksana Brzezińska-Bajerowska zajęła drugie miejsce a Pola Kamińska czwarte.

Po biegach dzieci wystartowały młodziczki, a wśród nich członkini kadry województwa Zuzanna Zielińska. Bieg od początku rozgrywany był w bardzo szybkim tempie. Od startu odskoczyły trzy zawodniczki. Była wśród nich nasza Zuzia. Bieg rozegrał się na końcowych metrach. Zuzia zdobyła kolejny, tym razem brązowy medal mistrzostw województwa. W tym samym biegu wystartowały i dobrze się zaprezentowały Tosia Kil, która dobiegła na ósmej pozycji, oraz Małgosia Szostek która dobiegła na trzynastej pozycji.

Mistrzostwa w Ustce zakończyły się startami juniorów. Wzięła w nim udział trójka naszych reprezentantów: Wiktoria Krysiak i Natalia Proć oraz Jakub Wojtaś. Konkurencja była bardzo duża, gdyż w biegu startowali medaliści Mistrzostw Polski. Wszyscy nasi zawodnicy zaprezentowali się znakomicie. Wiktoria zdobyła srebrny medal, Natalia skończyła bieg na ósmym miejscu. W biegu juniorów Jakub Wojtaś zajął trecie miejsce.

Serdeczne gratulacje dla zawodników i trenerów – Wojciecha Margulewicza oraz Marcina Kłosińskiego.

Poprzedni artykułŚwiatowy Dzień Życzliwości i Pozdrowień
Następny artykułKiermasz świąteczny WTZ w Górkach