W miniony weekend zawodnicy Kwidzyńskiego Klubu Motorowego wystartowali w dwóch rundach Mistrzostw Polski w konkurencji Cross Country w Kaliszu Pomorskim.
Trasa która wynosiła ok 7 km składała się z dwóch części, motocrossowej oraz części przebiegającej po przyległych łąkach.
Upał nie był sprzymierzeńcem zawodników. Duże ilości kurzu oraz trasa mocno wybita nie ułatwiały jazdy riderom.
Mimo trudnych warunków z bardzo dobrej strony pokazał się Marcel Pipczyński, młody 12-letni zawodnik, który w klasie Junior 85 Mistrzostw Polski zajął odpowiednio 3 i 4 miejsce oraz odebrał swój pierwszy puchar. Zwycięzcą w tej klasie został Maciej Brzezicki – również zawodnik KKM, który równą i szybką jazdą nie miał sobie równych podczas dwudniowej rywalizacji. Roman Ulenberg startujący w klasie Senior zajął dwukrotnie V miejsce przed jadącym za nim na VI pozycji Sylwestrem Jędrzejczykiem.

zawodnicy na podium
W klasyfikacji klubowej zawodnicy Kwidzyna awansowali na pozycję v-ce lidera. Zawodnicy nie mają za wiele czasu na odpoczynek bo już za 2 tygodnie kolejne dwie rundy cross-country w Ostródzie.