kwidzyn logo

Na spotkanie zapraszamy nauczycieli i młodzież.
– nauczycieli wszystkich poziomów nauczania
– koła ekologiczne
– koła przyrodnicze
– kluby i organizacje młodzieżowe
– koła zainteresowań
– świetlice środowiskowe
– domy dziecka

Z każdej placówki mogą uczestniczyć tyko 2 osoby.
Ważne: Ecocluby mogą być ciekawym pomysłem na realizację uczniowskich projektów edukacyjnych zgodnie z nową podstawą programową WOS, obowiązującą od 1.09.2009.

UWAGA: W trakcie spotkania bezpłatna degustacja produktów Fair Trade – Sprawiedliwy Handel – kawy, herbaty, pyszne czekoladki i suszone owoce. Każdy uczestnik otrzyma płócienną torbę na zakupy.

Miejsce spotkania: Szkoła Podstawowa nr 4 w Kwidzynie ul. Warszawska 13, (sala nr 45, II piętro).
Data: piątek 20.11.2009, godzina: 14.30
Przewidywany czas spotkania: 1,5 h
Udział w spotkaniu jest bezpłatny.
Spotkanie ma charakter otwarty. Nie wymagane jest potwierdzenie obecności.

* Ekokluby to coś więcej niż działanie w społeczności lokalnej, to idea, to pasja, która porywa i łączy ludzi, kraje i kontynenty w dążeniu do jednego celu – propagowaniu szacunku dla wspólnego domu, jakim jest świat. Obecnie opiekę w Polsce nad Ekoklubanmi prowadzi fundacja Poza Schematem. Ekokluby to samorządne, demokratyczne grupy dziecięce lub
młodzieżowe. Członkowie Ekoklubu szukają sposobów na informowanie i uczenie siebie i innych ludzi, że warto dbać o swoje miejsce na Ziemi i być za nie odpowiedzialnym. Siłą Ekoklubów jest ich oddziaływanie – grupy lokalne łączą się w międzynarodową sieć rozprzestrzeniającą się dzisiaj w 28 krajach świata: Meksyku, USA, Kostaryce, Panamie, Dominikanie, Salvadorze, Gwatemali, Hondurasie, Nikaragui, Haiti, Kubie, Argentynie, Boliwii, Wenezueli, Urugwaju, Ekwadorze, Brazylii, Paragwaju, Peru, Chile, Gujanie, Niemczech, Hiszpanii, Polsce, Portugalii, Maroku, Gwinei, Nigerii.

Poprzedni artykułSpotkanie z uczestnikami projektu „Od uczestnika do pracownika”
Następny artykułWieczorne Nastroje Listopad