20 11 2018 futsal polska belgia

3 grudnia o godz. 18:00 reprezentacja Polski w futsalu rozegra w Kwidzynie mecz towarzyski z reprezentacją Belgii. Mecz odbędzie się w Hali Widowiskowo-Sportowej przy ul. Wiejskiej 1A.

Bezpłatne wejściówki będzie można odbierać w kasie biletowej pływalni przy ul. Wiejskiej 1A od poniedziałku 26 listopada.

Podopieczni trenera Błażeja Korczyńskiego w terminie 30.11-06.12.2018 r. będą przebywać na zgrupowaniu w Tczewie. Dwumecz z Belgią (drugi mecz odbędzie się 5 grudnia w Starogardzie Gdańskim) to część przygotowań do przyszłorocznych eliminacji do Mistrzostw Świata. Turniej finałowy rozegrany będzie w Litwie w 2020 roku. Losowanie rundy wstępnej eliminacji zaplanowano na 12 grudnia 2018 r. Mecze kwalifikacyjne rozpoczną się 29 stycznia przyszłego roku.

Kadra Polski w tym roku brała udział w Mistrzostwach Europy. W grupie mierzyła się z Rosją (1:1) i Kazachstanem (1:5). O tym, jak trudnych mieliśmy przeciwników świadczy fakt, że Rosja i Kazachstan spotkali się w meczu o brązowy medal. Górą byli Rosjanie, którzy wygrali 1:0. Tytuł mistrza Europy zdobyła Portugalia, która pokonała w finale z Hiszpanią 3:2.

Wśród powołanych zawodników jest między innymi Tomasz Kriezel, który pochodzi z Czerska. Aktualnie reprezentuje klub FC Toruń, ale nim przeniósł się do Grodu Kopernika, był zawodnikiem AZS UG Gdańsk i Red Devils Chojnice. Trener Błażej Korczyński na zgrupowanie w Tczewie powołał następujących zawodników:

 1. Robert Gładczak (AZS Katowice)
 2. Sebastian Leszczak (Clearex Chorzów)
 3. Mikołaj Zastawnik (Clearex Chorzów)
 4. Tomasz Kriezel (FC Toruń)
 5. Marcin Mikołajewicz (FC Toruń)
 6. Tomasz Lutecki (GSF Gliwice)
 7. Karol Czyszek (Pogoń 04 Szczecin)
 8. Dominik Solecki (Red Dragons Pniewy)
 9. Łukasz Biel (Rekord Bielsko-Biała)
 10. Michał Kałuża (Rekord Bielsko-Biała)
 11. Michał Kubik (Rekord Bielsko-Biała)
 12. Michał Marek (Rekord Bielsko-Biała)
 13. Bartłomiej Nawrat (Rekord Bielsko-Biała)
 14. Krzysztof Salisz (Clearex Chorzów)

Współorganizatorami meczów są Burmistrz Miasta Kwidzyn Andrzej Krzysztofiak i Prezydent Miasta Starogard Gdański Janusz Stankowiak.

20 11 2018 futsal polska belgia

Poprzedni artykułTEST syren alarmowych
Następny artykułXXII Ogólnopolski Turniej Zdarzeń Artystycznych „Wieczorne Nastroje”