kobieta , w tle rysunek kolorowej żarówki
fot. Canva

Startuje kolejna edycja programu grantowego MM Kwidzyn  „MMocne wsparcie – granty Papiernika”. O granty mogą się ubiegać m.in. fundacje, stowarzyszenia i inne organizacje pozarządowe z terenu miasta, gminy lub powiatu kwidzyńskiego.

Firma MM Kwidzyn zaprasza instytucje pozarządowe do udziału w programie i zgłaszania projektów w ramach jednego z czterech obszarów:

  1. Dotacje związane z nauczaniem czytania

Skupiają się na lokalnych programach, które wspierają społeczność poprzez inicjatywy promocji czytelnictwa oraz doskonalenia umiejętności czytania wśród dzieci i młodzieży. W ramach tego obszaru wspierane są programy, które rozwijają umiejętności czytania i komunikacji, w tym w obcych językach oraz inicjatywy zwiększające dostęp do materiałów czytelniczych, a także zachęcające do popularyzowania czytelnictwa w Kwidzynie i powiecie kwidzyńskim.

  1. Dotacje związane z niwelowaniem barier w dostępie do korzystania z rekreacji i edukacji

Przeznaczone są na wsparcie inicjatyw lokalnych, w tym szczególnie w mniejszych miejscowościach, w których dostęp do powyższych jest ograniczony. W ramach dotacji przewiduje się wsparcie dla takich projektów jak m.in. podjazdy dla wózków, ścieżki rekreacyjno-edukacyjne, świetlice, czytelnie i inne.

III. Dotacje związane ze zwiększeniem poziomu bezpieczeństwa społeczności lokalnej

Kierowane są głównie na wsparcie projektów, dzięki którym mieszkańcy Kwidzyna i powiatu kwidzyńskiego w sposób bezpieczny będą mogli korzystać z obecnej infrastruktury. W ramach dotacji dofinansujemy m.in. montaż barierek bezpieczeństwa, ławek, ścieżek czy elementów oświetlenia.

  1. Dotacje związane z projektami zwiększającymi świadomość ekologiczną i wspierające edukację na temat zrównoważonego rozwoju

W ramach dotacji przewiduje się wsparcie m.in. dla projektów edukacyjnych, zakup materiałów dydaktycznych, budowanie ścieżek edukacyjnych pozwalających na zwiększenie świadomości ekologicznej.

Jak wziąć udział w programie?

Wystarczy wysłać wiadomość e-mail na adres kwidzyn@mm.group w tytule wpisując „MMocne wsparcie”. W odpowiedzi otrzymają Państwo formularz zgłoszeniowy, który należy uzupełnić opisując projekt i przesłać na ten sam adres nie później niż do 14 kwietnia 2023 r.

Spośród wszystkich nadesłanych w terminie aplikacji Komisja Grantowa wybierze zwycięskie wnioski, które otrzymają dotację na realizację opisanego projektu. Wnioski zostaną rozpatrzone do końca kwietnia.

 

Plakat MMocne wsparcie - info o grantach Papiernika

Poprzedni artykułWłoski dla początkujących
Następny artykułKolejny sukses SPOMS Kwidzyn