Maria Peszek

Zapraszamy na spotkanie autorskie z Maria Peszek – polską aktorką, piosenkarką i autorką tekstów piosenek. Spotkanie odbędzie się 18 maja o 17:00 w La Cantina Restauracja Kwidzyn przy ulicy Grudziądzkiej 30.

Na spotkaniu obowiązują bezpłatne wejściówki. Odbiór wejściówek od 8 do 12 maja w godzinach 10:00 – 20:00 w holu biblioteki. Liczba miejsc ograniczona.

Wokalistka, aktorka, autorka tekstów, performerka. Przez dziesięć lat aktywności aktorskiej grała u najważniejszych reżyserów teatralnych i filmowych, tworząc wiele nagradzanych ról. Współpracowała między innymi z Jerzym Grzegorzewskim, Piotrem Łazarkiewiczem, Agnieszką Holland, Piotrem Szulkinem, Kazimierzem Kutzem, Krystianem Lupą. Od 2005 roku koncentruje się głównie na twórczości muzycznej, która okazała się jej prawdziwą pasją. Wydała pięć albumów solowych – miasto mania (2005), Maria Awaria (2008), Jezus Maria Peszek (2012), Karabin (2016), Ave Maria (2021). Laureatka prestiżowych nagród: Paszportu „Polityki”, Fryderyków, „Człowieka Roku” w plebiscycie Wdechy „Gazety Wyborczej” i Fenomenu „Przekroju”. Wywołuje skrajne emocje, jasno i otwarcie wyraża swoje poglądy i jest jedną z najbardziej wyrazistych postaci w przestrzeni publicznej. W 2022 roku zagrała główną rolę kobiecą w miniserialu Netflix Królowa.

Poprzedni artykułDKF Powiększenie w maju
Następny artykułCaposfera 2023