zawody balonowe

Jan Fyt, Ptasi koncert, XVII wiek
W obrazach Flamandów niejednokrotnie pojawią się niezwykli bohaterowie. O dziwo część z nich ma albo ostre pazury i wielkie zęby albo czarne oczy i lśniące łuski. Jednak bynajmniej nie te wydają się najbardziej zagadkowymi postaciami w scenach animalistycznych. Taką rolę odgrywają zazwyczaj zupełnie inni bohaterowie. Jeśli chcesz się przekonać, kim oni byli to przyjdź na kolejne malarskie szyfry, które odbędą się już 18. maja. Tym razem bowiem poznamy nie tylko piękno fauny, ale również dowiemy się, czemu o naszych przygodach śpiewają dwunogie, wielobarwne, bardzo egzotyczne stworzenia. Na koniec zaś sprawdzimy także, czy warto zamienić się z nimi miejscami i co z tego może wyniknąć.

data:          18 maja 2012 r.
godzina:     18.00
miejsce:      Czarna Sala, ul. Słowiańska 13

bilety:         8 zł (do nabycia na 15 min przed warsztatami)

20120515 Fyt Jan - Bird Concert - 17th c

Malarskie Szyfry to cykl spotkań mający na celu zainteresowanie dzieci i dorosłych dziełami malarstwa. W ramach prezentacji jednego obrazu (np. Achilles wśród córek Lykomedesa, Jana de Bray), jego wielowarstwowej treści i oryginalnej formy, będą tworzone interesujące opowieści o różnych artystach, epokach i tematach pojawiających się na przestrzeni wieków w dziejach sztuki. Każda z nich będzie zawierała elementy wykładu, jak również zdynamizowania odbioru dzieła sztuki poprzez światło i dźwięk. Dzięki temu spotkania nabiorą charakteru interaktywnego. Każdy będzie mógł wziąć udział we wspólnej zabawie i rozmowie.
Spotkania będą kończyły się „zadaniem domowym” dorośli i dzieci zostaną poproszeni o wykonanie wspólnej pracy związanej z tematyką danego obrazu i podczas następnego spotkania zostanie zorganizowana mini wystawa prac.

Malarskie Szyfry to wspólne poznawanie świata pędzla i płótna, subtelnego połączenia obrazu, twórcy i odbiorcy. Każdy obraz ma „swoją historię” którą międzypokoleniowi uczestnicy tych „dyskusji z malarstwem” wspólnie odkrywają dzięki pomocy prowadzącej warsztaty, rozmawiają z prowadzącą, wnikają w świat barw i kształtów odkrywając w sobie pokłady twórczego myślenia i zachowań, kreatywności. Prowadzić „MS” będzie Pani Beata Nessel-Łukasik -z wykształcenia historyk sztuki, doktor w Szkole Nauk Społecznych przy IFiS PAN w Warszawie.
Autorka różnorodnych esejów o sztuce z zakresu malarstwa współczesnego i teatru (alternatywnego i lalkowego dla dorosłych).

Wielokrotnie współpracowała przy różnych projektach m.in z Muzeum Narodowym w Warszawie oraz Centrum Sztuki Współczesnej w Warszawie.

Od 2006 roku redaktorka tekstów do magazynów ilustrowanych(m.in. magazyn ESSENCE), zajmuje się odkrywaniem sekretów pracowni współczesnych artystów i popularyzacją arkanów nowoczesnego design’u.

 

Poprzedni artykułDzieje Kwidzyna w pigułce
Następny artykuł„AMONIAK 2012” – TO TYLKO ĆWICZENIA