fot. Archiwum LKS Nadwiślanin Kwidzyn

Julka Jurczyk mistrzynią Europy!

Maciej Sławski wicemistrzem Europy!

Lidka Grześkowiak i Dominika Skonieczna – 5 miejsce.

Julka Jurczyk, Lidia Grześkowiak i Dominika Skonieczna – 3 miejsce w drużynówce Mistrzostw Europy w trójboju siłowym klasycznym w Budapeszcie!

Podczas Mistrzostw Europy w Budapeszcie, pierwsza startowała w kat. wagowej 52 kg „waleczna” Dominika Skonieczna. Zaliczyła wszystkie 9 podejść, a ukoronowaniem jej pięknego startu było 135 kg w ciągu. Przysiad 85 kg, wyciskanie 45 kg. Trójbój 265 kg.
Zajęła 5. miejsce i tym samym spełniła marzenie o starcie w tak dużej imprezie. Piękny start Dominika!

Dwa dni przerwy i start (po zbijaniu 3 kg) w kat. wagowej 47 kg Julki Jurczyk i Lidki Grześkowiak. Julka i Lidka – dwie wspaniałe wojowniczki, pomimo że były bardzo osłabione zbijaniem wagi, wystartowały rewelacyjnie. Starsza (18 letnia) Julka zaliczyła start życia. Dała z siebie wszystko. Była skoncentrowana i zdeterminowana do walki. Do ostatniego podejścia walczyła z mocną Brytyjką o złoty medal. Udało się i po 8 latach od pierwszego złota Klaudii Szymczak usłyszeliśmy po raz drugi hymn Mazurka Dąbrowskiego! Julka pobiła przy okazji rekord Polski w wyciskaniu 57,5 kg (złoty medal) do lat 18. Przysiad 95 kg (srebrny medal) a w ciągu 110 kg (złoty medal). 120 kg w ciągu minimalnie zabrakło. Trójbój 262,5 kg (zloty medal). Została mistrzynią Europy!!! Przepiękny start Julka!

Lidka Grześkowiak była najmłodszą (15 lat) zawodniczką w kategorii 47 kg. Pięknie wywalczony brązowy medal w ciągu 102,5 kg oraz rekord Polski w przysiadzie 87,5 kg do lat 16. Wyciskanie 45 kg. Trójbój 235 kg. Lidka to wielki talent i w następnych latach będzie walczyła o kolejne medale w Mistrzostwach Europy i Świata.

Tak znakomity start został uwieńczony 3. miejscem drużynowo w Europie. Dziewczyny otrzymały brązowe medale!

Ostatni do walki stanął Maciej Sławski. O medalu tylko marzyliśmy, ale niekiedy marzenia się spełniają. Tak po cichu może w przysiadzie. Start Maćka oceniam jako jeden z najlepszych w historii startów moich zawodników. To co zrobił, jak walczył i jak był zdeterminowany było czymś niesamowitym. Łzy wzruszenia oddają to, co tam się wydarzyło. Do ostatniego podejścia ważyły się losy medalu. Tak po cichu liczyliśmy na medal w przysiadzie a tu wicemistrzostwo Europy w trójboju!!! Maciek jesteś Wielki! Przysiad 257,5 kg (brązowy medal), wyciskanie 155 kg i wyrównany rekord Polski oraz ciąg 267,5 kg. Trójbój 680 kg – srebro i wicemistrzostwo Europy.

Dziękuję Wam za piękną walkę i łzy wzruszenia. Było ciężko, ale daliśmy radę!

Tekst opracował Zbigniew Lewicki, trener.

 

Poprzedni artykułButy dla słabo widzących
Następny artykułPodsumowanie rozgrywek Molkky