05 05 2015 plywacy1

W miniony weekend na pływalniach w Lęborku, Człuchowie i Kartuzach odbyły się finałowe zawody ligi województwa pomorskiego w pływaniu, w których wystartowało ponad 800 zawodników z 17 pomorskich klubów. Wśród nich nie mogło zabraknąć oczywiście zawodników MTS Kwidzyn, którzy pokazali się z bardzo dobrej strony.
Jako pierwsi 24 kwietnia 2015 w Lęborku startowali zawodnicy 12 i 13 letni. Najlepiej zaprezentowała się Olga Szachmytowska, która na 100 m stylem grzbietowym była najlepsza w województwie, a na 100 m dowolnym druga przegrywając z zawodniczką ze Starogardu zaledwie o 11 setnych sekundy. W klasyfikacji generalnej Olga uplasowała się na znakomitym drugim miejscu. Na podium w Lęborku stanął również Bartosz Grochalski, który na 200 m stylem klasycznym zajął 3 miejsce.
Dzień później w Człuchowie startowali zawodnicy urodzeni w roku 2004. Najlepiej spisała się Laura Lewandowska, która na 100 m klasycznym zajęła drugie miejsce. Na piątym miejscu dopłynęła też nasza sztafeta w składzie Martyna Mierzejewska, Laila Sosnowska, Laura Lewandowska i Oliwia Wichowska.
Na koniec, w Kartuzach, rywalizowali najstarsi zawodnicy naszego klubu. Na podium stawali: Wojtek Janicki (2 na 200 m motylkowym i 100 m klasycznym), Michał Czop (1 na 200 m motylkowym i 2 na 100 m zmiennym), Nikola Olszewska (1 na 100 m dowolnym i 100 m grzbietowym), Daria Karaszkiewicz (2 na 100 m grzbietowym i 3 na 100 m zmiennym), Martina Kędziora (1 na 100 m zmiennym i 2 na 100 m klasycznym), Hubert Kapica (2 na 100 m klasycznym), Filip Czop (1 na 100 m klasycznym i 100 m zmiennym). Ponadto sztafeta w składzie Aleksandra Michalewska, Martina Kędziora, Daria Karaszkiewicz i Patrycja Nowicka uplasowała się na 3 miejscu. W klasyfikacji generalnej całej ligi na podium stawali: Nikola Olszewska I miejsce w kategorii 17-19 lat, Filip Czop I miejsce wśród 15latków oraz Martina Kędziora II miejsce wśród 16latek. Ponadto w klasyfikacji klubowej 17-19 lat MTS Kwidzyn zajął 3 miejsce.
Artur Szachmytowski: To był bardzo pracowity weekend dla nas wszystkich. Zawodnicy mogli sprawdzić swoją obecną formę a ja zobaczyć czy przygotowania do Letnich Mistrzostw Polski idą zgodnie z planem. Moi podopieczni pokazali się z bardzo dobrej strony zajmując wysokie miejsca w województwie i osiągając wyniki, które dobrze wróżą przed lipcowymi Mistrzostwami Polski. Teraz będziemy kontynuować przygotowania do tej najważniejszej imprezy w roku, a piątka zawodników już w poniedziałek wyjeżdża na obóz kadrowy do Olsztyna, gdzie przez tydzień pływać będą na 50 metrowej pływali Aquasfera. Kolejna zawodniczka ma zgrupowanie kadry na początku czerwca 2015 w COS w Cetniewie. Mamy nadzieję, że wszyscy nasi kibice trzymają mocno kciuki i będą nas dopingować na kolejnych zawodach.