06 05 2013 plywanie

W dniach 26, 28 i 29 kwietnia odbyły się finałowe zawody w ramach ligi województwa pomorskiego w pływaniu. Jako pierwsi startowali juniorzy a zawody po raz pierwszy odbyły się na nowej pływalni w Kwidzynie.

Na starcie tych zawodów stanęło ponad 220 juniorów z 19 klubów naszego województwa. Nasi zawodnicy, jak na gospodarzy przystało, pokazali pływanie na bardzo wysokim poziomie. Podopieczni trenera Artura Szachmytowskiego zdobyli 12 miejsc na podium (8-3-1). Medale zdobywali: Weronika Muzolf, Nikola Olszewska, Daria Karaszkiewicz, Julia Goc, Marta Tyburska, Martina Kędziora, Wojtek Janicki.

Dwa dni później, w Chojnicach, ścigali się najmłodsi nasi zawodnicy z roczników 2002-2003. Wśród 270 zawodników z całego województwa pokazali, że małymi kroczkami wchodzą do czołówki najlepszych zawodników Pomorza. Co prawda medali nie było tak wiele jak u starszych zawodników ale nasi pływacy startowali bardzo dobrze. Na podium stanęli: Olga Szachmytowska oraz sztafeta chłopców w składzie Kuba Urbański, Bartosz Grochalski, Mateusz Zimnicki i Marcin Wysocki.

Jako ostatni na starcie stanęli zawodnicy z roczników 2000-2001. Na pływalni w Gdańsku drugie miejsce zajął Filip Czop a trzecie jego brat Michał.

W klasyfikacji generalnej ligi województwa pomorskiego 2013 Nikola Olszewska zajęła pierwsze miejsce wśród 15 latków a Weronika Muzolf była trzecia. Wśród 14 latków Daria Karaszkiewicz była druga a Martina Kędziora trzecia. Wśród najmłodszych Olga Szachmytowska była czwarta a wśród 13 latków Filip Czop był piaty.

Po zawodach trener zawodników Artur Szachmytowski powiedział: To był bardzo pracowity weekend zarówno dla zawodników jak i dla mnie. Cieszę się, że moi pływacy po raz kolejny udowodnili, iż należą do ścisłej czołówki województwa. Ważne też jest to, że zawody zorganizowane w Kwidzynie przebiegły bardzo sprawnie i wszyscy chwalili organizację.

Poprzedni artykułZbiórka elektroodpadów
Następny artykułDorosłe dzieci zagrają w Kwidzynie