07 05 2013 turbo

Legenda polskiego rocka w Kwidzynie. W jubileuszowej trasie koncertowej dla uczczenia 30 rocznicy premiery jednego z najważniejszych polskich albumów rockowych lat osiemdziesiątych zespół TURBO odwiedzi nasze miasto.

Płyta „Dorosłe dzieci” utorowała zespołowi drogę do czołówki polskiego rocka na początku lat 80-tych, grupa do dzisiaj zachowuje ten status wciąż będąc jednym z gigantów sceny metalowej. Szalone tempa utworów i nowatorskie aranżacje wciąż szokują publiczność przychodzącą na koncerty TURBO. Z tego właśnie krążka pochodzi jeden z najważniejszych i najlepiej rozpoznawalnych do dnia dzisiejszego utworów w historii polskiej muzyki: Dorosłe dzieci.
Podczas tournée muzycy zaprezentują zarówno materiał z albumu „Dorosłe dzieci”, jak i przeboje z pozostałych płyt, oraz nowego albumu, który ukaże się w drugiej połowie 2013 roku.

Piano Art, 11 maja (sobota), godz. 19.00, bilety w cenie 30 zł do nabycia bezpośrednio przed koncertem.

Turbo to jedna z najbardziej cenionych, polskich grup metalowych wszechczasów. Zespół powstał w 1980 roku w Poznaniu i był kontynuatorem dokonań grup Stress i Heam.
W 1982 roku skrystalizował się pierwszy w miarę stabilny skład zespołu. Do Hoffmanna i Anioły dołączyli wówczas młodzi poznańscy muzycy: Grzegorz Kupczyk (wokal), Andrzej Łysów (gitara) i Piotr Przybylski (bas). W tym składzie nagrano słynne Dorosłe dzieci, które stały się tytułowym utworem debiutanckiej płyty Turbo wydanej przez POLTON. Utwór Dorosłe dzieci stał się nie tylko jednym z najważniejszych i największych przebojów 1982 roku, ale i całej polskiej muzyki rockowej.
W 1983 debiutancka płyta długogrająca „Dorosłe dzieci” stała się dużą sensacją. Niezwykłe nowatorstwo aranżacyjno-kompozytorskie i wielka bezkompromisowa energia wyniosły Turbo na szczyt sławy. Inne wielkie przeboje z tego okresu to Ach, nie bądź taki śmiały, Pozorne życie, Coraz mniej czy Szalony Ikar.

07 05 2013 turbo2

 

Poprzedni artykułLiga Województwa Pomorskiego w Pływaniu 2013
Następny artykułZawodniczka z Kwidzyna na Młodzieżowych Mistrzostw Europy