4 dziewczyny w czerwonych bluzach sportowych
fot. Artur Szachmytowski

W dniach 13 -17 lipca 2022 nasi 16-letni pływacy wystartowali w Letnich Mistrzostwach Polski juniorów, które odbyły się w Ostrowcu Świętokrzyskim.  W zawodach uczestniczyło prawie 400 zawodników z 110 klubów z całej Polski. Kwidzynianie dzielnie przygotowywali się do zawodów przez kilka miesięcy.

Każdy dzień mistrzostw rozpoczynał się porannymi eliminacjami, które uprawniały  najlepszych  zawodników, do startu w popołudniowych finałach.

W pierwszym dniu zawodów 13 lipca młodzi pływacy rywalizowali na najdłuższych kraulowych dystansach. Dziewczyny miały do przepłynięcia 1500 metrów a chłopcy 800 metrów. Wśród dziewcząt na 8 miejscu w Polsce zakończyła swój start Lena Szachmytowska, natomiast wśród chłopców również ósmy był Bartosz Bródka.

zdjęcie dziewczyny z dyplomem
fot. Artur Szachmytowski

15 lipca (piątek) do południa odbywały się eliminacje na krótszych dystansach.
W popołudniowych wyścigach  pływały dziewczyny. Magda Dobrowolska na dystansie 200 metrów stylem grzbietowym zajęła 3 miejsce w finale B., a Lena Szachmytowska, była szósta w finale B na 200 metrów stylem dowolnym. Dziewczyny w sztafecie 4 x 200 metrów stylem dowolnym były dziewiąte w Polsce (Magda Dobrowolska, Alicja Niewiadomska, Agata Wojnicz, Lena Szachmytowska).

4 pływaczki na basenie
fot. Artur Szachmytowski

Sobota 16 lipca rano to kolejny blok eliminacyjny Mistrzostw Polski. Nasi zawodnicy pokazali ogromną wolę walki, co pozwoliło im poprawić swoje rekordy życiowe a trójce z nich awansować do popołudniowych finałów. Lena Szachmytowska i Bartosz Bródka wystartowali w nich na 400 metrów stylem dowolnym, a Magda Dobrowolska reprezentowała nasz klub na 200 metrów stylem zmiennym.
Sobotnie finały 16 lipca okazały się równie owocne. W finale B – Magda Dobrowolska – trzecie miejsce, Lena Szachmytowska – szóste miejsce, Bartosz Bródka – dziewiąte miejsce. Dziewczyny w sztafecie były jedenaste w Polsce.

Podsumowując ostatni dzień: Bartek Bródka był dziewiąty na 1500 metrów kraulem, Lena Szachmytowska była czternasta na 800 metrów kraulem, a dziewczyny (Magda Dobrowolska, Ala Niewiadomska, Agata Wojnicz i Lena Szachmytowska) w sztafecie 4×100 metrów stylem zmiennym – 8 miejsce.

Chłopiec z dyplomem
fot. Artur Szachmytowski
Poprzedni artykułПрацюєте або плануєте працювати в Польщі? Pracujesz lub planujesz pracować w Polsce?
Następny artykułSzczepienia drugą dawką przypominającą przeciw COVID-19