To już ostatni koncert z cyklu Letniego Grania i ostatni koncert organizowany przez Kwidzyńskie Centrum Kultury w te wakacje. Bardzo miło było nam Was gościć na poprzednich 4 koncertach i tym bardziej zapraszamy na ten ostatni sierpniowy.

Paweł Leszoski czyli Leski to polski wykonawca tworzący muzykę z pogranicza dream popu i indie folku, wokalista, autor tekstów, kompozytor, gitarzysta.

1 czerwca 2015 ukazała się płyta debiutancka Leskiego zatytułowana “Splot”. Jednakże artysta dał się poznać już wcześniej, samodzielnie wydaną epką Zaczyn w kwietniu 2014 roku, która zaowocowała kontraktem fonograficznym z Warner Music Poland.

Jesienią 2014 artysta odbył wspólną trasę koncertową z Edytą Bartosiewicz. W tym samym roku zagrał również kilka koncertów z amerykańską artystką sceny niezależnej Lemolo stanowiących część jej europejskiej trasy. Meagan określiła jego muzykę mianem „dream-folku”, czyli mieszaniny dwóch wymienionych wyżej gatunków.

„Nie chcę zmieniać nic”, „Supersam” oraz „Chiny”, to single, w których  artysta wraca do muzycznych korzeni, zostawiając jednocześnie miejsce na eksperymenty. Leski opisuje w tekstach codzienność pokazując, że czasem w najbardziej zwyczajnych sytuacjach (np. podczas zakupów w sklepie) mogą rodzić się najgłębsze refleksje. SUPERSAM to intymny i szczery album, który jest efektem pandemicznych doświadczeń i przymusowej izolacji. Leski cały album stworzył w swoim domowym studio. Jest on nie tylko autorem tekstów i warstwy muzycznej, ale odpowiada również w całości za jego produkcję. Roi się w nim od charakterystycznych dla niego neo-folkowych dźwięków, połączonych z elektronicznymi beatami i synthpopowymi melodiami. Na uwagę zasługuje fakt, że żaden z tekstów utworów nie powstał na tzw. papierze. Słowa pojawiały się dopiero przed mikrofonem, trochę jak we freestyle’u, tak aby zachować charakter języka mówionego i jego żywą naturę. “Supersam” to trzeci album studyjny Leskiego. W 2015 roku miała miejsce premiera debiutanckiego albumu „Splot”, z którego pochodzą takie utwory jak „Lepiej wcale” czy „Bliżej”, a trzy lata później, tj. w 2018 r. kolejnego albumu „Miłość. Strona B”.

  •  13 sierpnia godz.20:00 plac Jana Pawła II
  •  WSTĘP WOLNY

Poprzedni artykułRocznica Cudu nad Wisłą
Następny artykułNowy Żłobek Miejski w Kwidzynie.