Trzy młode lekkoatletki KKL Rodło

W dniach 29 i 30 stycznia w Arenie Toruń odbyły się Mistrzostwa Województwa Pomorskiego juniorów (U 20) ,  juniorów młodszych (U 18) , młodzików (U 16)  oraz  U14 , U12. Razem z mistrzostwami okręgu rozegrano Memoriał im. Ireny Szewińskiej dla 12 i 14 letnich dzieci. W zawodach doskonale zaprezentowali się zawodnicy Kwidzyńskiego Klubu Lekkoatletycznego RODŁO.

Znakomicie wypadła Wiktoria Krysiak, która w kategorii juniorów  młodszych uplasowała się na trzecim stopniu podium, zdobywając brązowy  medal w biegu ma 2000 m.

W tej samej kategorii tylko na dystansie o połowę krótszym Natalia Proć uplasowała się na czwartym miejscu tracąc do medalu niecałą sekundę.

W kategorii młodziczek również w biegu na 1000 m znakomicie pobiegła Tosia Kil zdobywając srebrny medal. W biegu tym jednak to nie Tosia była główną faworytką a Zuzia Zielińska. Niestety jak to w sporcie bywa, biegnąc na pierwszym miejscu i mając zwycięstwo w kieszeni, przewróciła się potykając o nogi innej zawodniczki.  Ambitnie zdołała dobiec do mety na czwartym miejscu tracąc do medalu niespełna sekundę.

Miłą niespodziankę sprawił wszystkim Tymek Kil w biegu na 800 m juniorów. Przed biegiem Tymek zachorował i wystartował bardzo osłabiony. Jednak ambitnie startując na swoim koronnym dystansie zdołał zdobyć brązowy medal.

W biegu na 600 m w kategorii 13, 14 latków reprezentowały nas 3 zawodniczki. Najlepiej wypadła Alicja Górna, która uplasowała się na piątym miejscu bijąc swój rekord życiowy. Z bardzo dobrej strony zaprezentowały się Pola Kamińska i Kinga Zaparucha zajmując czołowe pozycje w swoich biegach.   Pola i Alicja trenują zaledwie od 2 miesięcy a Kinga wróciła dopiero do treningów po 1,5 miesięcznej przerwie.  Przy wytężonej pracy już niedługo usłyszymy o tych młodych talentach.

Milena Frej w kategorii  U 20  w biegu na 400m. zajęła czwarte miejsce ,  Małgosia Szostek w biegu na 300m. U16 zajęła ósme miejsce.

Na sam koniec zawodów w biegu na 2000m. U 18,  srebrny medal zdobył Jakub Wojtaś.

Gratulujemy zawodnikom i trenerom KKL Rodło.