ratusz01

Konkurs został ogłoszony w styczniu 2010 roku przez Burmistrza miasta Andrzeja Krzysztofiaka. Organem prowadzącym konkurs była Akademia Umiejętności Pedagogicznych. Do rozstrzygnięcia konkursu została powołana komisja w składzie: przewodnicząca Maria Botwicz, członkowie Jadwiga Piotrowska, Mariusz Wesołowski, Antoni Barganowski. W komisji pracowała również metodyk nauczania historii regionalnej z Gdańska Renata Mistarz.

Celem konkursu było stworzenie programu dzięki któremu uczniowie w kompleksowy sposób poznają swoje miasto – zwiększą zakres wiedzy o wielokulturowej historii Kwidzyna, poznają jego dzisiejsze mocne strony i możliwości jakie ich miasto może dać im w przyszłości, a tym samym stworzą emocjonalną więź ze swoją małą ojczyzną.

Na konkurs wpłynęły cztery prace, z których komisja wyłoniła zwycięski program „Kwidzyn moje miasto”, którego autorką jest dr Justna Liguz.
Ambicją programu dr Justyny Liguz jest aby uczniowie, którzy przejdą cały kurs nie tylko znali swoje miasto, jego historię, zabytki, tradycje, ale również otaczali je troską, dbali o jego piękno, zabiegali o dalszy rozkwit, a przede wszystkim byli dumni, że są jego mieszkańcami.

20101115 dr Justyny Liguz

Wybrany program edukacji regionalnej wejdzie do nauczania we wszystkich kwidzyńskich szkołach w przyszłym roku szkolnym.

Poprzedni artykułKwidzyński Park Przemysłowo-Technologiczny z centrum energii odnawialnej
Następny artykułMotoMikołaje w DH Kopernik