uczniowie SP nr 4 w Kwidzynie w goglach VR
uczniowie SP nr 4 w Kwidzynie testują gogle VR

flaga RPlogotypy Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrówlogotyp projektu Laboratoria Przyszłości

Laboratoria Przyszłości to inicjatywa edukacyjna realizowana przez Ministerstwo Edukacji i Nauki we współpracy z Centrum GovTech w Kancelarii Prezesa Rady Ministrów, finansowana ze środków budżetu państwa.

Celem inicjatywy jest wsparcie wszystkich szkół podstawowych w budowaniu wśród uczniów kompetencji przyszłości z tzw. kierunków STEAM (nauka, technologia, inżynieria, sztuka oraz matematyka) oraz stworzenie nowoczesnej szkoły, w której zajęcia będą prowadzone w sposób ciekawy, angażujący uczniów oraz sprzyjający odkrywaniu ich talentów i rozwijaniu zainteresowań.

Projekt Laboratoria przyszłości ma na celu stworzyć w szkołach nowoczesne pracownie techniki, robotyki, informatyki i nie tylko. Każda szkoła  podstawowa otrzymała pieniądze na realizacje i zakup sprzętu.

W ramach programu Laboratoria Przyszłości, kwidzyńskie szkoły podstawowe otrzymały łącznie od Państwa wsparcie finansowe warte prawie milion złotych, które zostanie przeznaczone na rozwijanie szkolnej infrastruktury.

W naszych szkołach powstaną między innymi :

  • pracownie wirtualnej rzeczywistości, która będą wyposażona w wirtualne gogle VR, dzięki którym na lekcjach historii czy geografii będzie można przenieść się do świata wirtualnego,
  • pracownie robotyki, gdzie zarówno młodsze, jak i starsze dzieci będą uczyły się programowania, wykorzystując nowoczesne roboty takie, jak roboty Photon EDU czy mBot2,
  • pracownie druku 3d, która zostaną wyposażone w nowoczesne drukarki 3D oraz skanery 3D, dzięki temu dzieci zapoznają się z nowoczesną technologią na lekcjach informatyki i techniki.

Dokładna kwota wsparcia 995 700 zł.

Poprzedni artykułDKF Powiększenie w kwietniu
Następny artykułNauka j. polskiego dla obywateli Ukrainy / Польська мова для громадян України. Базовий рівень