Kwidzyńskie Centrum Kultury już po raz czwarty organizuje Kwidzyńskie Zaduszki Jazzowe. Poprzednie edycje koncertów jazzowych, spotkały się z bardzo ciepłym przyjęciem. Całość jest projektem Fundacji Phasma Music ”International Music Festival” w którego skład wchodzą między innymi Zaduszki Jazzowe oraz Kwidzyńska Wiosna Muzyczna.

W ramach koncertów jazzowych przez dwa dni, kwidzyński teatr zamienia się w scenę dla jazzu na najwyższym poziomie.  Do tej pory kwidzyńską scenę muzyczną uświetnili między innymi: Leszek Możdżer, Artur Dutkiewicz, Włodek Pawlik czy Zbigniew Namysłowski.

W ramach tegorocznych, czwartych Kwidzyńskich Zaduszek Jazzowych wystąpią:

2.11.2022 – środa

  • 19:00 KOMEDA REFLECTIONS Maciej Tubis – fortepian
  • 20:00 NORWID Kasia Pietrzko – fortepian, kompozycje, wybór tekstów Maciej Kądziela – saksofon altowy, kompozycje, wybór tekstów Andrzej Święs – kontrabas Piotr Budniak – perkusja Andrzej Chyra – recytacje
fot. Katarzyna Stańczyk

3.11.2022 – czwartek

  • 19:00 CONVERSATION WITH J.S. BACH Takeshi Asai– fortepian
  • 20:00 SĄSTĄD ZADUSZKOWO Dominika Kierpiec-Kontny – śpiew / wiolonczela Natalia Tomecka – instrumenty klawiszowe / chórki Rafał Kierpiec – kontrabas / gitara basowa / moog / chórki Bartłomiej Plewka – perkusja
fot. Tomasz Nessing

Maciej Tubis – pianista, który swój unikalny styl wykreował poprzez autorskie kompozycje jako lider zespołu Tubis Trio. Muzyk poszukujący, który nie stroni od nietypowych rozwiązań autorskich i aranżacyjnych. Ten wykształcony klasycznie pianista, zakochany w tym instrumencie i oddany wrażliwości jaką daje solowe obcowanie z nim, wyda we wrześniu 2022 roku swoją pierwszą solową płytę pt. „Komeda: Reflections”.

W repertuarze znajdzie się legendarna „Kołysanka Rosemary”, ale w zaskakująco śmiałej interpretacji. Ten, jak i kilka innych utworów („Prawo i pięść”, „Start”) zostały poszerzone o dodatkowe instrumentarium, a całość będzie przeplatana fortepianem solo („Moja ballada”, „Po katastrofie”) i swingującym motywem z filmu „Dwaj ludzie z szafą”.

„Norwid” to unikalny zbiór jazzowych kompozycji Kasi Pietrzko i Macieja Kądzieli inspirowanych wybranymi poezjami Cypriana Kamila Norwida w interpretacji Andrzeja Chyry. Album w inspirujący sposób ukazuje wzajemne oddziaływanie dwóch artystycznych materii: muzyki i słowa.

Takeshi Asai – pianista, którego droga na sceny jazzowych klubów Nowego Jorku była nietypowa. Pracując w branży IT, nawet nie marzył, że będzie łączył rolę profesjonalnego muzyka, koncertującego na całym świecie i wypuszczającego kolejne nowe płyty, z prowadzeniem własnego studia nagraniowego i pracą pedagoga. Jego muzycznymi idolami są: The Beatles, Bach i Chopin. Ogromny wpływ wywarł na niego Keith Jarrett. Prowadząc lekcje dla amerykańskich nastolatków, usłyszał o Taylor Swift, która stała się jego nową ulubienicą 🙂

SąStąd wykonuje autorską muzykę z gatunku avant pop, gdzie w formie piosenki pojawiają się elementy eksperymentalne, zaczerpnięte z jazzu, muzyki klasycznej, czy polskiej piosenki lat 60′. Soczysty dźwięk wiolonczeli i mięsiste brzmienie kontrabasu, w sosie elektronicznych i pianistycznych dodatków, połączone niebanalnym rytmem – oto muzyczne „danie”, które zespół proponuje swoim słuchaczom.

  • Kiedy: 2 i 3 listopada 2022 r.
  • Miejsce: Kinoteatr, ul. Katedralna 18

Kup Bilet – 2 listopada, środa – online lub w kasie Kinoteatru tel. +48 55 279 34 24

https://kck-kwidzyn.vectorsoft.pl/MSI/OrderTickets.aspx?event_id=4543

Kup bilet – 3 listopada, czwartek – online lub w kasie Kinoteatru tel. +48 55 279 34 24

https://kck-kwidzyn.vectorsoft.pl/MSI/OrderTickets.aspx?event_id=4544

 

Poprzedni artykułAktywność w społecznościach lokalnych
Następny artykułPodsumowanie sezonu w Cross-Country i Enduro