Kwidzyński Telefon Zaufania

Potrzebujesz wsparcia? Nie możesz poradzić sobie z otaczającymi problemami? Zapewniamy anonimowość. Warto dzwonić, nawet gdy wydaje się, że problem jest banalny albo nikt już nie pomoże go rozwiązać.

Psycholog pracujący w Kwidzyńskim Telefonie Zaufania oferuje natychmiastową pomoc w sytuacjach kryzysowych, porady, wsparcie psychologiczne.

CZAS: od poniedziałku do niedzieli w godzinach 8:00 do 23:00

KONTAKT: 88-77-82-500

 

Logotyp Poradni Psychologiczno-Pedagogicznej w Kwidzynie

Poradnia Psychologiczno-Pedagogiczna w Kwidzynie

Poradnia Psychologiczno – Pedagogiczna w Kwidzynie prowadzi zadania: indywidualnych lub grupowych zajęć terapeutycznych dla dzieci i młodzieży, terapii rodzin, grup wsparcia, prowadzenia mediacji, interwencji kryzysowej, warsztatów, porad i konsultacji, wykładów i prelekcji, działalności informacyjno-szkoleniowej, udziału w zebraniach rad pedagogicznych.

CZAS: poniedziałek 800 – 1800; wtorek 800 – 2000; środa i czwartek 800 – 1900; piątek 800 – 1500

MIEJSCE: Kwidzyn, Grudziądzka 8,

KONTAKT: 55 279-21-19

 

Zamiejscowy Ośrodek Środowiskowej Opieki Psychologicznej i Psychoterapeutycznej dla Dzieci i Młodzieży w Starogardzie Gdańskim

Pomoc terapeutyczna dla młodych osób, które: mają problemy emocjonalne, odczuwają lęk, obawy, depresję, nie radzą sobie ze swoimi problemami (także rodzinnymi, wynikającymi z epidemii, rozłąki z rodziną czy innymi), są w sytuacjach kryzysowych, przeżyły traumatyczne wydarzenia, są ofiarami przemocy ze strony dorosłych lub rówieśników, nie potrafią odnaleźć się w środowisku, grupie rówieśniczej, czują się samotne, bezradne, izolowane, wyobcowane, mają problemy z odżywaniem, opanowaniem agresji czy autoagresji.

CZAS: czwartek

MIEJSCE: Kwidzyn, Plac Plebiscytowy 2/16,

KONTAKT: 500-147-091

 

logotyp FLOWKWIDZYŃSKA PORADNIA PROFILAKTYCZNA

W celu zaspokojenia potrzeb wsparcia psychologicznego młodych mieszkańców Miasto Kwidzyn uruchomiło poradnię prowadzoną przez Fundację Edukacji i Rozwoju FLOW. Specjaliści Fundacji FLOW odbywają rozmowy diagnostyczne, indywidualne sesje psychoterapii indywidualnej i terapii uzależnień, konsultacje psychiatryczne oraz trening umiejętności wychowawczych dla rodziców uczestników programu. Ośrodek prowadzi terapię grupową, terapię indywidualną i terapię rodzinną.

CZAS: od poniedziałku do piątku po wcześniejszej rejestracji

MIEJSCE: Kwidzyn, Plac Plebiscytowy 2/16,

KONTAKT: 513-500-066 (od 9:00 do 13:00)

 

logotyp FLOW

POWIATOWA PORADNIA PROFILAKTYCZNA

Ośrodek prowadzi Fundacja FLOW. Oferuje pomoc dzieciom, młodzieży z trudnościami w funkcjonowaniu społecznym, w kryzysach emocjonalnych i rozwojowych, uzależnionym i zagrożonym uzależnieniem i ich rodzicom doświadczającym trudności wychowawczych. Po wstępnych rozmowach rejestracyjnych i diagnostycznych rodzina wraz z dzieckiem lub nastolatkiem zakwalifikowana może zostać do indywidualnej pracy z pedagogiem, psychoterapeutą, psychiatrą, grupy wsparcia dla dzieci i młodzieży, ich rodzice natomiast do indywidualnych konsultacji z pedagogiem, sesji psychoterapii lub grupy wsparcia dla rodziców doświadczających trudności wychowawczych.

CZAS: od poniedziałku do piątku w godzinach 9:00 do 13:00.

MIEJSCE: Kwidzyn, Plac Plebiscytowy 2/16,

KONTAKT: 513-500-066

 

logotyp Akwedukt

OTWARTE BIURO – PRZESTRZEŃ DLA MŁODZIEŻY

Projekt “Lokalnie? Totalnie” dofinansowany z Narodowy Instytut Wolności – Centrum Rozwoju Społeczeństwa Obywatelskiego, realizowany przez Stowarzyszenie AKWEDUKT. Stowarzyszenie Akwedukt dla osób w wieku 13 – 29 lat prowadzi otwarte biuro – przestrzeń dla młodych, gdzie można spotkać inne osoby, w niezobowiązującej atmosferze spędzić czas, pograć w planszówki czy wziąć udział w spotkaniach lub zajęciach, które prowadzą inni młodzi, animatorzy młodzieżowi lub wolontariusze.

CZAS: wtorki i czwartki od 16:30 do 20:00.

MIEJSCE: Kwidzyn, ul. Kościuszki 35/2,

KONTAKT: 661-936-759

logotyp FLOW

Rodzinne Centrum RAZEM

Fundacja FLOW realizuje projekt pn. „Rodzinne Centrum RAZEM” finansowany przez Miasto Kwidzyn. Głównym celem realizacji zadania publicznego jest prowadzenie placówki wsparcia dziennego w formie specjalistycznej, która zapewnia wsparcie kwidzyńskim rodzinom poprzez objęcie dzieci i rodziców: psychoterapią i socjoterapią, wsparciem i pomocą w wychowaniu, pomocą w nauce, organizacją czasu wolnego, zabawą i zajęciami sportowymi, pomocą w rozwoju zainteresowań.

Projekt ma za zadanie zwiększenie dostępności pomocy psychoterapeutycznej i psychiatrycznej dla dzieci i młodzieży z grup ryzyka.

CZAS: codziennie od 13.00 do 18.00

MIEJSCE: Kwidzyn, Plac Plebiscytowy 2/16,

KONTAKT: 669-666-416

 

logotyp MOPS

PLACÓWKI WSPARCIA DZIENNEGO

Pedagodzy, psychologowie, socjoterapeuci oferują w świetlicach warsztaty rozwijające kreatywność, pomoc w nauce, zajęcia socjoterapeutyczne, zajęcia korekcyjno-kompensacyjne, zajęcia relaksacyjne, konsultacje i warsztaty dla rodziców. Placówki prowadzi Miejski Ośrodek Pomocy Społecznej w Kwidzynie.

CZAS: od poniedziałku do piątku w godz. 11.30 – 17.00

MIEJSCE: Kwidzyn, ul. Hallera 5

KONTAKT: 783-152-042

 

CZAS: od poniedziałku do piątku w godz. 11.30 – 17.00

MIEJSCE: Kwidzyn, ul. Miłosna 1

KONTAKT: 783-154-405

Poprzedni artykułPrzebudowa ul. Braterstwa Narodów
Następny artykułPrzetarg ustny nieograniczony – ul. Koszykowa