05 03 2015 taniec1

Zawodnicy Kwidzyńskiego Klubu Tańca Progress zakończyli cykl Mistrzostw Polski FTS w tańcu towarzyskim. Sportowcom udało się zdobyć dwa brązowe medale i czwarte miejsce.

8 lutego 2015 r. w Rudzie Śląskiej wystartowali w tańcach standardowych. Na starcie w kategorii senior I stanęło 8 par z całej Polski w świetnej oprawie przy prawie pełnych trybunach. W półfinale z tej ósemki do finału awansowało 6 par. Rywalizacja była niezwykle zacięta. Kwidzyńscy zawodnicy powtórzyli wynik z ubiegłego roku z Elbląga zdobywając brązowy medal.

Wyniki:
1 miejsce Kucharczyk Tomasz & Kucharczyk Róża – Studio Tańca i Ruchu PROGRESS – Warszawa,
2 miejsce Chojak Łukasz & Lewandowska Marta – Fabryka Tańca – Bydgoszcz,
3 miejsce Budyś Mariusz & Budyś Monika – PROGRESS – Kwidzyn.

22 lutego 2015 r. w Elblągu odbyły się Mistrzostwa Polski w tańcach latynoamerykańskich. Tym razem wystartowało 6 par. Reprezentanci Progressu tańczyli w pięknej oprawie gali wieczornej przy licznie zgromadzonej publiczności. Niestety kwidzyńscy tancerze zajęli, przykre dla każdego sportowca, 4 miejsce. Na domiar okazało się, że brązowy medal przegrali tylko 1 punktem w notach sędziowskich. Jednak jest to postęp w porównaniu z rokiem ubiegłym, kiedy zdobyli 7 miejsce.

Wyniki:
1 miejsce Kucharczyk Tomasz & Kucharczyk RóżaStudio Tańca i Ruchu PROGRESS – Warszawa,
2 miejsce Chojak Łukasz & Lewandowska Marta Fabryka Tańca – Bydgoszcz,
3 miejsce Kuban Adrian & Wojtasiewicz Maria – BLACK DANCE – Gdańsk
4 miejsce Budyś Mariusz & Budyś Monika PROGRESS – Kwidzyn.

1 marca 2015 r. w Wałbrzychu o odbyły się Mistrzostwa Polski w 10 tańcach. W zeszłym roku udział w tej imprezie zakończył się dla Progressu zdobyciem 5 miejsca. Tym razem udało się zdobyć brązowy medal. „Dziesiątka” to turniej wymagający dużej kondycji, jednak kwidzyńskim zawodnikom udało nam się wytrzymać wszystkie tańce.

Wyniki:
1 miejsce Kucharczyk Tomasz & Kucharczyk RóżaStudio Tańca i Ruchu PROGRESS – Warszawa,
2 miejsce Chojak Łukasz & Lewandowska Marta Fabryka Tańca – Bydgoszcz,
3 miejsce Budyś Mariusz & Budyś Monika PROGRESS – Kwidzyn.

Miłą wiadomością jest, że po Mistrzostwach zawodnicy Kwidzyńskiego Klubu Tańca Progress otrzymali nominację do reprezentacji kraju.

Mistrzostwa Polski były zwieńczeniem wielu miesięcy żmudnych przygotowań, treningów i dwóch obozów. Na sukces kwidzyńskich zawodników złożyła się praca wielu osób, w tym naszych trenerów Moniki i Jarosława Grunt, oraz pomoc konsultantów Pawła Tomalczyka,  Katarzyny Goszkiej oraz Igora Wilczyńskiego.

05 03 2015 taniec2

Poprzedni artykułWystawa malarstwa Budzisz-Buynowskiej
Następny artykułKonkurs na zapewnienie wychowania przedszkolnego