Zawodnicy Judo Zielińscy Kwidzyn przyzwyczaili już nas, że z każdych zawodów wracają z workiem medali. Tym razem zdobyli 3 złote, 1 srebrny i 5 brązowych na zawodach Pucharu Polski w Kielcach w miniony weekend. Tomasz Wiśniewski instruktor SUMO kwidzyńskich zawodników zadebiutował w Kielcach w charakterze sędziego.

Puchar Polski w SUMO rozgrywany był w kategorii młodziczek i młodzików (do lat 14) oraz kadetek, kadetów (do lat 16). To ostatnie zawody Pucharu Polski, gdzie zawodniczki i zawodnicy JUDO ZIELIŃSCY KWIDZYN mieli szansę na zdobycie punktów, których suma, dwóm zawodnikom (z każdej kategorii wiekowej i wagowej) da kwalifikację do Mistrzostw Europy SUMO w 2021 w Siedlcach.

Trener Tomasz Wiśniewski przygotował do walk sumo troje młodzików tj. Maję Kowalską (uczennica SP 4 w Kwidzynie) oraz debiutujących sumoków Karola i Filipa Fedirko, mieszkańców Gardei, a także troje kadetów: Klaudię Kaczor (uczennica Zespołu Szkół Zawodowych nr 2 w Kwidzynie), Patryka Polecha (ucznia SP 4 w Kwidzynie) i Huberta Olszowca (ucznia Liceum Ogólnokształcącego nr 2 w Kwidzynie).

Zawody rozpoczął Karol Fedirko (kat. – 40 kg), który wygrał wszystkie cztery walki i zajął pierwsze miejsce. Filip wystąpił także w wyższej kategorii (45 kg) ale po nieudanym starcie w repasażach zajął trzecie miejsce.

Maja Kowalska (kat. – 55 kg) wygrała dwie walki i w półfinale spotkała się ze swoją odwieczną rywalką i niestety przegrała swoją szansę, a w repasażach wywalczyła trzecie miejsce.

W rywalizacji kadetek i kadetów nasza nieustraszona Klaudia Kaczor, zdominowała swoją kategorię wagową (50 – 55 kg) i wygrała wszystkie walki, nie pozostawiając rywalkom wątpliwości, kto w tych zawodach był w najlepszej dyspozycji.

Patryk Polech (kat. – 75 kg), po wygranych dwóch walkach w półfinale uległ jednemu w faworytów i musił zadowolić się walką w repasażach o trzecie miejsce, zdobywając brązowy medal. Dalej walczył z cięższymi zawodnikami w kat. – 85 kg. Tu po wygraniu grupy A spotkał się z drugim zawodnikiem z grupy B i wygrywał półfinał. W finale niestety zabrakło sił i Patryk musiał zadowolić się drugim miejscem i srebrnym medalem. Hubert Olszowiec w kategorii- 95 kg zajął trzecią lokatę, podobnie w wyższej kategorii (+ 95 kg).