15 04 2014 plywacy1

W ostatni weekend zakończyli swoje starty w lidze województwa pomorskiego 2014 pływacy kwidzyńskiego MTS-u. Podopieczni trenera Artura Szachmytowskiego startowali w piątek w Kwidzynie, sobotę w Gdańsku a w niedzielę w Człuchowie. Zawody kończące tegoroczną edycję ligi województwa pomorskiego w kategorii dzieci, młodzików i juniorów okazały się bardzo udane dla naszych zawodników. Na starcie stanęła cała czołówka (łącznie prawie 800 zawodników) pomorskiego pływania a wśród nich reprezentanci naszego miasta, którzy aż 18 razy stawali na podium.
Na listę medalistów wpisali się: Klaudia Stańczak (2 miejsce), Marcin Wysocki (3 m), Nowicka Patrycja (3 m), Olszewska Nikola (2 razy 1 m), Karaszkiewicz Daria (2 razy 1 m), Kędziora Martina (2 razy 2 m), Czop Michał (2 razy 1 m), Czop Filip (1 i 3 m), Kapica Hubert (3 m), Janicki Wojciech (2 i 3 m).

15 04 2014 plywacy2

Ponadto nasze sztafety zarówno juniorów (składzie Olszewska, Kędziora, Karaszkiewicz, Nowicka) jak i młodzików (Grochalski Bartosz, Wysocki, Stańczak, Urbański Jakub) zajęły pierwsze miejsca. Po podsumowaniu wszystkich startów najlepszymi zawodnikami w województwie zostali Olszewska Nikola (juniorzy 16 lat) oraz Czop Filip (juniorzy 14 lat). Na drugich miejscach uplasowali się Karaszkiewicz Daria (juniorzy 15 lat) oraz Czop Michał (juniorzy 14 lat). Ponadto na trzecim miejscu wśród juniorów 15 letnich uplasowała się Kędziora Martina, wśród 11 latków Olga Szachmytowska była czwarta a wśród 12 latków Stańczak Klaudia również czwarta.

15 04 2014 plywacy3

Po zawodach trener Artur Szachmytowski powiedział: To były bardzo wyczerpujące trzy dni. Zawody w trzech różnych miejscach, z trzema różnymi grupami to nie lada wyzwanie ale było warto. Moi zawodnicy startowali bardzo dobrze pokazując, że przygotowania do Letnich Mistrzostw Polski idą w dobrym kierunku. Zawody w Kwidzynie, które organizowaliśmy dopiero drugi raz,  stały na bardzo wysokim poziomie zarówno sportowym jak i organizacyjnym. Wszyscy trenerzy chwalili sprawny przebieg i organizację zawodów. Myślę, że były to naprawdę fajne zawody zorganizowane w profesjonalny sposób. Chciałbym bardzo podziękować Panu Burmistrzowi Miasta Kwidzyna Panu Andrzejowi Krzysztofiakowi oraz Panu Dyrektorowi Kompleksu Sportowego Panu Kamilowi Świątkowskiemu za ogromną pomoc w organizacji zawodów.

15 04 2014 plywacy4

Niestety w klasyfikacji drużynowej nie mieliśmy zbyt dużych szans na sukces gdyż po zmianie przepisów punktują wszyscy zawodnicy z klubu. W takiej sytuacji gdy ode mnie startuje 10 czy 12 zawodników a z klubu np. z Gdańska, gdzie są klasy sportowe, prawie 50 nasze szanse na sukces maleją prawie do zera. Teraz przed nami parę dni treningów potem trzy dni świątecznego odpoczynku i dalsza praca przed najważniejszymi zawodami sezonu czyli Letnimi Mistrzostwami Polski.

15 04 2014 plywacy5

Poprzedni artykułInternational Paper – modernizacja zakończona
Następny artykuł„Nie bij mnie, kochaj mnie!”