MMTS Kwidzyn przegrał zaległe stracie z Orlen Wisłą Płock 17:34. Kwidzynianie zostali rozbici przez wicemistrzów Polski  już w pierwszej połowie, tracąc do gospodarzy 10 bramek. Po przerwie MMTS zdobył natomiast zaledwie 5 bramek z gry i  nie był w stanie przeciwstawić się silnej ekipie Nafciarzy.

Jako pierwszy gola w tym spotkaniu zdobył Jakub Szyszko, a w 3 minucie trafienie Damiana Przytuły dało kwidzynianom prowadzenie 1:2. Niestety na tym zakończyła się dobra passa MMTS. Gospodarze odpowiedzieli bowiem serią 5 bramek i podopieczni trenera Bartłomieja Jaszki musieli odrabiać straty – 6:2. Niemoc kwidzynian przełamał Bartosz Nastaj, a w 15 minucie meczu, po bramce Ryszarda Landzwojczaka goście zbliżyli się do Płocka na dwie bramki – 8:6. Był to jednak tyko chwilowy zryw kwidzyńskiego zespołu. Chwilę później Nafciarze zdobyli bowiem 4 bramki przy jednym trafieniu Kwidzyna i po 20 minutach gry prowadzili 12:7. Pięciobramkowe prowadzenie Orlen Wisły utrzymało się jeszcze przez 3 minuty do stanu 14:9. Ostatnie 7 minut tej części meczu należało natomiast od gospodarzy, którzy zdobyli 7 bramek przy zaledwie dwóch trafieniach Kwidzyna. Do szatni kwidzynianie schodzili zatem z 10-bramkową stratą do swych rywali.

Druga połowa to postępująca przewaga podopiecznych trenera Xaviera Sabate. Wystarczy dodać, że przez 30 minut MMTS zdobył zaledwie 5 bramek z gry. Przez początkowe minuty kwidzynianie zdobyli zaledwie jedną bramkę przy 6 trafieniach gospodarzy i po 42 minutach Orlen Wisła prowadziła więc już 27:12. Na 5 minut przed końcem meczu gole Arkadiusza Ossowskiego i Jakuba Szyszko (karny) pozwoliły kwidzynianom zmniejszyć straty do 13 bramek – 30:17. Końcówka należała jednak do Nafciarzy, którzy zdobywając 4 bramki z rzędu potwierdzili swoją dominację w tym spotkaniu.

Orlen Wisła Płock – MMTS Kwidzyn 34:17 (21:11)

Orlen Wisła: Morawski, Wichary – Daszek, Stenmalm, Vejin 4, Ruiz 4, Serdio 1, Susnja 1, Szita 5, Komarzewski 5, Krajewski 2, Terzić, Toto, Czapliński 3, Mindeghia 9.

MMTS: Dudek, Matlęga – Grzenkowicz 2, Orzechowski, Krieger, Peret 1 Zieniewicz 3, Kutyła, Guziewicz, Ossowski 1, Potoczny 2, Nastaj 1, Szyszko 2, Landzwojczak 2, Jankowski, Przytuła 3.