ratusz01

Ponad 6 tysięcy uczniów wzięło udział w I etapie IV Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Zawody odbyły się 21 października 2011r. w 186 szkołach ponadgimnazjalnych w całym kraju. Wśród uczestników byli uczniowie z Zespołu Szkół Ponadgimnazjalnych nr 1 im. St. Staszica w Kwidzynie. Organizatorem przedsięwzięcia jest jak co roku Wyższa Szkoła Logistyki w Poznaniu. Patronat Honorowy nad konkursem objęło m.in. Ministerstwo Infrastruktury.

I etap olimpiady rozpoczął się punktualnie o godzinie 9:00 we wszystkich 186 szkołach zgłoszonych do udziału w tegorocznych zmaganiach. Rotacja, wąskie gardło czy transport intermodalny, między innymi z takimi zagadnieniami zmierzyli się uczestnicy I etapu IV Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej. Przez 60 minut rozwiązywali oni test jednokrotnego wyboru, składający się z 40 pytań.  Teraz ponad 6 tysięcy uczestników niecierpliwie czeka na wyniki, które Wyższa Szkoła Logistyki ogłosi na stronie internetowej www.szkolysrednie.wsl.com.pl do końca października.

W tegorocznej edycji olimpiady wzięło udział w sumie 79 młodych logistyków z Kwidzyna. Uczniowie z ZSP nr 1 w zmaganiach organizowanych przez WSL biorą udział od samego początku. W II edycji zmagań miejsce w finale wywalczył Tomasz Kordunowski. W tym roku konkurencja jest naprawdę duża. O miejsca w finale uczestnicy z Kwidzyna będą walczyć nie tylko z 373 uczestnikami olimpiady z 11 placówek w województwie pomorskim. W zmaganiach bierze udział rekordowa liczba osób.

Olimpiada odbywa się w trzech etapach:

– 21 października 2011r. – I etap – test jednokrotnego wyboru, zawody rozgrywane w szkołach

– 9 grudnia 2011r. – II etap – test wielokrotnego wyboru, zawody organizowane w okręgach

– 16 marca 2011r. – III etap – FINAŁ – zadania problemowe, zawody organizowane w siedzibie organizatora – Wyższej Szkoły Logistyki w Poznaniu

Olimpiada skierowana jest do uczniów szkół średnich i policealnych uczących się zawodów: technik spedytor i technik logistyk. Ma na celu nie tylko rozbudzić wśród młodych ludzi zainteresowanie tematyką logistyczną, ale także pomóc ocenić program nauczania w szkołach średnich i policealnych. Zakres tematyczny olimpiady obejmuje całość materiału jaki uczeń profilowanego liceum powinien przyswoić podczas kilku lat nauki. Przedsięwzięcie jest częścią programu „WSL dla szkół średnich”, w ramach którego poznańska uczelnia współpracuje z większością techników logistycznych i techników spedycyjnych w Polsce.

Na laureatów i finalistów olimpiady czekają nie tylko częściowe zwolnienia z egzaminu potwierdzającego kwalifikacje zawodowe, ale także bezpłatne studia w WSL oraz wiele nagród rzeczowych.

– Pierwszy etap IV Ogólnopolskiej Olimpiady Logistycznej odbył się bez zakłóceń w całym kraju. Nad logistyką przedsięwzięcia czuwała firma DPD Polska, odpowiedzialna za dystrybucję testów wśród szkół uczestniczących w konkursie. Zadanie to z roku na rok jest coraz trudniejsze ze względu na stale rosnącą liczbę uczestników. Teraz sprawdzamy wyniki i niebawem ogłosimy listę uczestników zakwalifikowanych do grudniowego II etapu zawodów – podsumował Wojciech Zalewski, Rzecznik Prasowy WSL.

20111027 olimpiada2

Poprzedni artykułMMTS Kwidzyn – MKS ZAGŁĘBIE Lubin
Następny artykułReperturar DKF „Powiększenie”