mistrzowie

Jedna z nich (starsza) była pobudowana z kamienia i cegły, druga natomiast była ceglana, wzniesiona na planie prostokąta i posiadała w sobie trzy pochówki, które spoczywały w trumnach drewnianych.  Wykopaliska wznowiono w kwietniu bieżącego roku, była to kontynuacja badań rozpoczętych w 2006 roku przez Urząd Miejski w Kwidzynie pod kierownictwem dr Antoniego Pawłowskiego oraz za zgodą księdza proboszcza Ignacego Najmowicza.
W badaniach uczestniczyli  – pismo „Odkrywca” z Wrocławia oraz Stowarzyszenie „Perkun” z Poznania, z ramienia Urzędu Miejskiego Bogumił Wiśniewski – Główny Specjalista ds. Ochrony Zabytków. Celem   badań było  odnalezienie grobowca Błogosławionej Doroty i krypty Wielkich Mistrzów Krzyżackich – Vernera von Orseln oraz Rudolfa Koniga.

Badania antropologiczne i dendrochronologiczne mają ostatecznie potwierdzić z jakiego okresu  pochodzą pochówki oraz określić płeć i wiek odkrytych szkieletów. Nie wykluczone, że mamy do czynienia z pochówkami trzech wielkich mistrzów krzyżackich, którzy mieli być pochowani w Katedrze p.w. Jana Ewangelisty w Kwidzynie.

Zobacz galerię zdjęć z prac archeologicznych

 

Poprzedni artykułZakończono remont kinoteatru
Następny artykułBajkowy Dzień Dziecka