kwidzyn logo

Zeszyt jest dokładnym opracowaniem działalności Państwowego Liceum Pedagogicznego, które w Kwidzynie funkcjonowało w latach 1945-1970, w budynku przy ul Warszawskiej. Przy LP działała Szkoła Ćwiczeń, której spadkobiercą jest obecnie Szkoła Podstawowa nr 4. Wiele wcześniej nie znanych i niepublikowanych zdjęć, ciekawostki, fakty. Wielu znanych nauczycieli kwidzyńskich jest absolwentami tego Liceum. Co kilka lat spotykają się na zjazdach absolwentów, o których także przeczytać mozna w najnowszym wydawnictwie.

Seria wydawnicza „Krople Historii” obejmuje już 13 zeszytów, wydanych przez pracownię regionalną przy Kwidzyńskim Centrum Kultury. Wszystkie aktualne oraz archiwalne numery tego wydawnictwa można nabyć w Kwidzyńskim Centrum Kultury (Pokoje Gościnne WWW przy ulicy 11 Listopada 13), w kasie biletowej kinoteatru kwidzyńskiego, a także w salonie Empik, mieszczącym się w Domu Towarowym Kopernik.

Dotychczas ukazały się już zeszyty:
Kwidzyn-zapomniana stolica,
Dzieje Skweru Kombatantów,
Podkwidzyńskie mosty wiślane,
Miasta partnerskie Kwidzyna,
Ulice Kwidzyna,
Polskie Gimnazjum w Kwidzynie,
Krwawa sobota-internowani 1982,
Błogosławiona Dorota z Mątów,
Historia kwidzyńskiej koszykówki,
Przemysł w Kwidzynie 1945-1955,
Szkoła przy Placu Plebiscytowym,
Klub Małej Ojczyzny Kwidzyńskiej.

Zachęcamy do nabycia kolejnego numeru i powiększenia swojej kolekcji dotyczącej historii naszego miasta. Do pierwszego numeru dołączony jest segregator, szczególnie przydatny osobom, które zbierają poszczególne zeszyty tej serii.

20090511 13

 

Poprzedni artykułWizyta w Kwidzynie Pani Andżeliki Borys
Następny artykułTARGI STAROCI