29 11 2018 warsztaty bozonarodzeniowe

Skrzat czy kartka? Po co wybierać!

Zapraszamy małych i dużych na kolejne warsztaty z okazji zbliżających się Świąt Bożego Narodzenia.

Jeszcze kilka lat temu nikt nie wyobrażał sobie, aby podczas wakacyjnego wyjazdu, świąt Bożego Narodzenia, czy też ważniejszych uroczystości nie wysłać kartki pocztowej do swoich najbliższych. Dziś moda na widokówki zanika, a zastępują je internetowe aplikacje i nowe technologie. Kolejny rok z rzędu staramy się przełamać ten trend i swoją działalnością udowadniamy, że wysyłanie kartek nie odchodzi do lamusa, a kartka własnoręcznie zrobiona jest niekiedy dziełem sztuki.

Oprócz klasycznych kartek świątecznych, które każdy z Was wykona sobie w ilości dowolnej i które ozdobi według własnego gustu taśmami, wstążkami, cekinami, kolorowym papierem oraz dekoracjami świątecznymi mamy do zaproponowania własnoręcznie zrobionego skrzata.

Skrzaty norweskie, zwane nisse to trolle swoim wyglądem przypominają nieco swojskie krasnale. Inaczej niż trolle, często pojawiają się blisko człowieka. Opiekują się gospodarstwem, pomagają w oborze i tam przeważnie mieszkają. Jeżeli dobrze się je traktuje i w wieczór wigilijny obficie karmi, są przyjazne. W przeciwnym razie, też potrafią być naprawdę złośliwe. W Norwegii to właśnie dobrze odkarmiony julenissen przynosi prezenty na Boże Narodzenie.

Zróbcie sobie i nam tę przyjemność i bądźcie z nami 7 lub 8 grudnia – by w tej radosnej, przedświątecznej aurze spędzić czas na kreatywnych warsztatach bożonarodzeniowych.

Warsztaty skierowane są do wszystkich i młodszych i starszych. Dziadków z wnuczętami, rodziców z dziećmi, przyjaciółek lub osób samotnych. U nas wszyscy są jedną wielką rodziną.

Kiedy: 7 grudnia (godz. 16:30), 8 grudnia (godz. 11:00)
Gdzie: siedziba KCK/Kreatywna Medioteka
Cena: 5 zł/osoba
Zapisy: tel. 55 279 35 28

29 11 2018 warsztaty bozonarodzeniowe

Poprzedni artykułMikołaj w kinie
Następny artykuł„Dziadek do orzechów” – balet