wfosigw

Szanowni Państwo!

Wojewódzki Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej w Gdańsku ogłosił konkurs „Usuwanie wyrobów zawierających azbest z terenu województwa pomorskiego”.

Konkurs skierowany jest do gmin województwa pomorskiego, które podejmują inicjatywy w gminnych budynkach, a także działają na rzecz mieszkańców lub właścicieli budynków. Do dofinansowania mogą zostać zgłoszone zadania z zakresu demontażu, zbierania, transportu i unieszkodliwiania odpadów zawierających azbest, a także transportu, zabezpieczenia i unieszkodliwienia odpadów znajdujących się np. na dzikich wysypiskach, czy składowanych na terenie posesji.

Wnioski przyjmowane są do 31 lipca 2019 roku, konkurs rozstrzygnięty zostanie do 30 sierpnia 2019 roku. Zgłoszenia konkursowe można składać bezpośrednio w siedzibie Funduszu lub za pośrednictwem poczty pod adresem 80-861 Gdańsk, ul. Rybaki Górne 8.

Konkurs realizowany jest przy udziale środków własnych WFOŚiGW w Gdańsku oraz udostępnionych przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej, w ramach programu priorytetowego „Ogólnopolski program finansowania usuwania wyrobów zawierających azbest”. Celem konkursu jest usunięcie i unieszkodliwienie wyrobów zawierających azbest, czyli zmniejszenie do minimum oddziaływania azbestu na ludzi i środowisko.

Szczegółowe informacje znajdują się w Aktualnościach na naszej stronie internetowej https://wfos.gdansk.pl/wiadomosci/azbestu-na-pomorzu-coraz-mniej-konkurs-wfosigw-w-gdansku-usuwanie-wyrobow-zawierajacych.

oraz w Konkursach (regulamin, charakterystyka zadania, montaż finansowy) https://wfos.gdansk.pl/konkursy/usuwanie-wyrobow-zawierajacych-azbest-terenu-wojewodztwa-pomorskiego-edycja-2019.

Zachęcamy Państwa do wzięcia udziału w konkursie i złożenia wniosku!

Poprzedni artykułUlga od upałów
Następny artykułVII sesja Rady Miejskiej