para młodych tancerzy w strojach ludowych
fot. Canva

Radio Gdańsk zaprasza wszystkich twórców ludowych z Pomorza do udziału w drugiej edycji regionalnego konkursu „Jawor – u źródeł kultury” 2023.

„Jawor – u źródeł kultury”  jest wydarzeniem, które ma na celu promowanie kultury ludowej oraz uhonorowanie twórców i wykonawców z Pomorza.

Nagroda „Jawor – u źródeł kultury” jest przyznawana twórcom mieszkającym w województwie pomorskim, tworzącym i działającym w różnych obszarach związanych z kulturą ludową. Kandydaci mogą zgłosić się w trzech kategoriach:

  • „solista” (śpiewak lub instrumentalista)
  • „zespół folklorystyczny” (w tym kapele oraz zespoły dziecięce i młodzieżowe)
  • „rękodzieło i sztuka ludowa”

Zwycięzcy kategorii muzycznych wystąpią w Studiu Koncertowym Radia Gdańsk imienia Janusza Hajduna podczas finału regionalnego. Poza tym laureaci kategorii „solista” i „zespół ludowy” otrzymają dziesięciogodzinną sesję nagraniową w Studiu Koncertowym Radia Gdańsk, a zwycięzca w kategorii „rękodzieło i sztuka ludowa” będzie miał szansę na zaprezentowanie swojej twórczości podczas zorganizowanej przez rozgłośnię Radia Gdańsk wystawy. Zwycięzcy kategorii: zespół folklorystyczny i rękodzieło będą reprezentować nasz region podczas zorganizowanego przez Radio Kielce ogólnopolskiego finału konkursu, który odbędzie się w dniach 17-18 czerwca w Muzeum Wsi Kieleckiej w Tokarni. Wyjazd, transport i pobyt zostaną sfinansowane przez Radio Gdańsk.

Zgłoszenia można przesyłać do 31 marca 2023 roku, na specjalnie przygotowanych formularzach, na adres: jawor@radiogdansk.pl.

Szczegóły na stronie: https://radiogdansk.pl/reklama-rg/radiowe-konkursy/2023/02/05/propozycja-dla-tworcow-ludowych-z-pomorza-druga-edycja-konkursu-jawor-u-zrodel-kultury/.

Plakat - II Regionalny konkurs Jawor - u źródeł kultury

Poprzedni artykułZrealizuj własny projekt z dziedziny kultury
Następny artykułMasz głos lokalnie, masz głos realnie