25 02 2019 koncert niecodzienny

Przygotowując kolejny koncert zawsze mamy z tyłu głowy myśl „czy się spodoba”. Już w fazie planowania pomysł goni pomysł, o aranżacje, o dodatki, o formę i treść. Czasami w tej gonitwie myśli idziemy tak daleko, że trzeba sobie powiedzieć STOP i zacząć od początku. Bo nie otoczka jest najważniejsza, ale przekaz, który ma nam wszystkim do zaoferowania zapraszany artysta.
A koncert 31 marca pod tym względem będzie właśnie wyjątkowy. Wypatrzoną przez nas gwiazdeczką na firmamencie gwiazd sław jest Ela Dębska promująca najnowszą, autorską płytę „Moje jutro”. Utwory na niej utrzymane są w klimacie poetycko-lirycznym z elementami rocka i folku.
Na koncercie przez nas zaplanowanym oprócz własnych utworów artystka zaprezentuje również najpiękniejsze ballady Leonarda Cohena – jednego z najbardziej kultowych piosenkarzy i poetów naszych czasów. Usłyszą Państwo między innymi: „Tańcz mnie po miłości kres”, „Niebieski prochowiec”, „Zuzanna”, „Alleluja” i in. Wieloletnia współpraca Eli Dębskiej z Maciejem Zembatym, wybitnym bardem i poetą, który przetłumaczył i rozpowszechnił Cohena w Polsce, cztery nagrane wspólnie płyty i setki koncertów są gwarancją wysokiego poziomu artystycznego i dostarczą Państwu niezapomnianych wrażeń. Artystka wykorzystuje również wątek spotkania przed wielu laty Leonarda Cohena z Janis Joplin i dołącza do koncertu kilka bardzo ekspresyjnych przebojów tej wspaniałej artystki, między innymi: „Piece Of My Heart”, „Cry Baby”, „Mercedes Benz” i in.

I już sam repertuar sugeruje, że koncert będzie niecodzienny!
A my dorzucimy od siebie niecodzienną otoczkę, ponieważ koncert niestandardowo odbędzie się w leniwej letniej atmosferze (choć to dopiero zaczątki wiosny), może niekoniecznie pod palmami, ale na pewno na leżaczkach i wygodnych pufach.

Kiedy: 31 marca, godz. 19:00
Gdzie: Czarna Sala, ul. Słowiańska 13
Bilety: 30 zł (kup online)

O artyście:

Ela Dębska – aktorka, kompozytorka, autorka tekstów a przede wszystkim wyjątkowa polska piosenkarka. Ukończyła Szkołę Muzyczną II stopnia oraz Akademię Teatralną we Wrocławiu. Podczas studiów pracowała we Wrocławskiej Operze, z którą odbyła tournee po Włoszech śpiewając opery Verdiego. Będąc aktorką grała w wielu filmach, a także współtworzyła do nich muzykę. Współpracowała między innymi z takimi reżyserami jak: Jan Jakub Kolski, Janusz Kondratiuk, Krzysztof Zanussi. Grała również w warszawskim Teatrze Kwadrat. Przede wszystkim jednak Dębska śpiewa i gra na gitarze.
Przez ostatnie lata szlifowała swój warsztat, grając w znanych klubach jazzowo-bluesowych w Paryżu. Współpracowała z wieloma znakomitymi francuskimi muzykami m.in: Mauro Serri, Khalil Chahine, Richard Bonnet, Eric Jacot. Niezależnie od tego w jakim języku śpiewa, wywołuje poruszenie, a jej występom zawsze towarzyszy gorąca atmosfera.
Pięć lat temu nagrała własną płytę z piosenkami Janis Joplin i Leonarda Cohena. Na początku grudnia 2017 roku ukazał się kolejny krążek tym razem z jej własnymi, bardzo osobistymi utworami. Wystąpiła na wielu prestiżowych festiwalach m.in.: Suwałki Blues Festiwal, Jimiway Blues Festiwal, Las Woda&Blues Festiwal, Blues na Becvou w Czechach oraz wzięła udział w wielu koncertach polonijnych m.in.: w Berlinie , Hamburgu, Hannoverze i Brunszwiku.

25 02 2019 koncert niecodzienny

Poprzedni artykułFerie w Kwidzynie
Następny artykułRepertuar DKF – marzec 2019