18 12 2018 nahorny trio

Ukazała się właśnie najnowsza płyta Włodzimierza Nahornego pt. „Ballad book. Okruchy dzieciństwa”. Utwory składające się na nowy album w całości zadedykowane zostały naszemu miastu. W nowych kompozycjach muzyk powraca do swoich młodzieńczych lat spędzonych w Kwidzynie. Włodzimierza Nahornego, zwanego Chopinem polskiego jazzu, przedstawiać nie trzeba nawet tym, którzy tego gatunku muzycznego słuchają rzadko. Nowa płyta jest nieocenioną formą promocji naszego miasta w Polsce i na świecie.
Koncert związany jest z 785. rocznicą założenia miasta.

„Włodzimierz Nahorny to postać nie mająca sobie równej na polskiej scenie jazzowej. Pianista, saksofonista, flecista, kompozytor i aranżer muzyki jazzowej, rozrywkowej, teatralnej i filmowej. Jest absolwentem PWSM w Sopocie. Zdobył wiele nagród na konkursach i festiwalach w Polsce i za granicą. Najważniejsze z nich to: I nagroda solistyczna i zespołowa na Jazz nad Odrą 64; II nagroda na Konkursie Młodych Muzyków Jazzowych w Wiedniu w 1966; I nagroda na Festiwalu Jazzowym w Wiedniu 1967, którą odebrał z rąk Duka Ellingtona; I nagroda na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu kolejno w 1972 i 1973 r.
Jest kompozytorem najsłynniejszej powojennej polskiej piosenki Jej Portret. Ma na swoim koncie współpracę z legendarnym gdańskim Bim-Bomem, z zespołem A. Trzaskowskiego, A. Kurylewicza, i wreszcie z Breakoutami w okresie ich największej popularności. Jego ogromną aktywność w ostatnich dwóch dekadach dokumentują płyty: Ich Portret, Kolędy na cały rok, Piosenki Lwowskie, Nahorny-Szymanowski – Mity, Nahorny-Chopin – Fantazja Polska, Nahorny-Karłowicz – Koncert, Nahorny Trio Dolce far niente… i nic więcej, Śpiewnik Nahornego, Nahorny Sextet – Chopin Genius Loci i najnowsza – Nahorny Trio HOPE.
Jego muzyka to poezja, romantyzm, refleksja, język niedefiniowalny i nieprzewidywalny. Jest osobowością niedefiniowalną. Jego życiorys to niemal cała historia polskiego jazzu. Od samego początku kariery, od debiutu, wzbudza powszechne uznanie. Wybitny, niepowtarzalny kompozytor, jeden z pierwszych polskich multiinstrumentalistów. Jego idiom to pojęcie tak szerokie jak nieskończony jest wachlarz jego artystycznych doświadczeń. Jest człowiekiem o niespotykanej wrażliwości i skromności, jednocześnie pełnym energii i nowatorskich koncepcji. Przez krytyków nazwany jest „Chopinem jazzu.”
więcej informacji: http://www.mariuszbogdanowicz.pl/pressroom/nahorny-trio/

Nahorny Trio w składzie:
Włodzimierz Nahorny – fortepian
Mariusz Bogdanowicz – kontrabas
Piotr Biskupski – perkusja

WSTĘP WOLNY

Wejściówki do odebrania w kasie Kinoteatru od 18 grudnia 2018 r.

18 12 2018 nahorny trio

Poprzedni artykułDworzec PKP już otwarty
Następny artykułWiedeńska Gala Noworoczna