Kosciol 1

Koncert odbędzie się w kościele Świętej Trójcy przy ul. Piłsudskiego.

Tercja Pikardyjska, Formacja Wokalna Tercja Pikardyjska (ukr. Піккардійська терція) – ukraińska grupa muzyczna wykonująca utwory a cappella.

Nazwa zespołu pochodzi od rozpowszechnionego w XVI w. w Pikardii (region Francji) zwyczaju kończenia utworu w tonacji molowej ozdobnym akordem durowym.

Zespół powstał w 1992 r. we Lwowie jako kwartet, w którego skład wchodzili: Wołodimir Jakimiec, Jarosław Nudik, Andrij Kapral i Bohdan Bohacz. W 1993 r. Tercja Pikardyjska została wyróżniona na festiwalu „Czerwona Ruta” w Doniecku. Rok później grupa nagrała debiutancki album, a na festiwalu w Czerniowcach zdobyła nagrody w aż trzech kategoriach: pieśni narodowej, piosenki popularnej i poezji śpiewanej. Następne lata przyniosły poszerzenie zespołu do 6 osób, kolejne nagrody na ukraińskich festiwalach oraz występy zagraniczne (głównie w USA i Polsce, ale także w Niemczech, Rosji, Francji, Włoszech i Kanadzie). W 1997 r. Tercja Pikardyjska zaśpiewała przed Hillary Clinton w Operze Lwowskiej. Grupa występowała także na Festiwalu Piosenki Polskiej w Opolu.

W 2008 zespół otrzymał Nagrodę Narodową im. Tarasa Szewczenki

Informacja na podstawie http://pl.wikipedia.org/

 

 

Poprzedni artykułSpotkanie opłatkowe dla Mieszkańców Kwidzyna
Następny artykułRepertuar DKF w styczniu