Trzy kolejne kwidzyńskie rodziny otrzymały w tym miesiącu klucze do mieszkań komunalnych. Pani Ewa wraz z córką mieszkały dotąd w mieszkaniu socjalnym, a przeprowadzka do mieszkania komunalnego oznacza dla Jej rodziny znaczną poprawę warunków życia, a co najważniejsze bezterminową umowę na najem lokalu.
Pani Klaudia z mężem i dwójką dzieci otrzymali mieszkanie po kilku miesiącach oczekiwania. Jej nowe mieszkanie ma ok. 50m2 i składa się z dwóch pokoi, a dodatkowy komfort zapewnia stosunkowo tanie i ekologiczne ogrzewanie z Przedsiębiorstwa Energetyki Cieplnej. Niepełnosprawny Pan Sławomir, także po kilku miesiącach, otrzymał klucze do wyremontowanej kawalerki.
Jak informuje Jan Kozłowski, dyrektor Zakładu do spraw Infrastruktury Miejskiej, zarządzającego kwidzyńskimi lokalami komunalnymi, remonty tych trzech lokali trwały kilka tygodni, a nowi lokatorzy otrzymali mieszkania gruntownie odświeżone. Wszelkie instalacje i wyposażenie zostały sprawdzone bądź wymienione na nowe.
ZIM właśnie kończy przedzielanie mieszkań spośród wniosków, które trafiły do tej instytucji pod koniec 2019 r. W tym roku nowe mieszkania otrzyma ponad dwadzieścia rodzin, które złożyły stosowne wnioski i spełniły kryteria przyznania lokali.
Miasto posiada ponad 1100 mieszkań komunalnych i socjalnych. Zamieszkuje w nich prawie 3000 osób. Średni metraż lokali komunalnych wynosi ok. 51m2, a w lokalach socjalnych ok. 28 m2. Bazowa stawka czynszu za lokal komunalny wynosi w naszym mieście 4,24 zł/1m2. W Gniewie ta stawka wynosi 5 zł, w Malborku 5,65 zł, a w Starogardzie Gdańskim 8,63 zł.
 
Poprzedni artykułRejestracja na szczepienia przeciwko COVID-19 w Kwidzynie
Następny artykułWyróżnienia dla zawodników Kwidzyńskiego Klubu Motorowego