20 lutego 2022 r. w Dębicy odbył się Puchar Polski seniorów i juniorów w sumo. Trener Tomasz Wiśniewski przygotował do turnieju dwoje zawodników Klaudię Kaczor i Huberta Olszowiec.

Klaudia rozpoczęła rywalizację w kategorii juniorów do 50 kg. Wygrywając wszystkie walki zdobyła złoty medal. Wystartowała także w kategorii juniorów do 55 kg, w której zwywalczyła brązowy medal.  Po krótkiej przerwie, pierwszy raz w karierze, zaprezentowała się na dojo w kategorii seniorów i po bardzo zaciętych bojach przegrała tylko w półfinale z aktualną Mistrzynią Europy, ostatecznie zajmując trzecie miejsce.

Hubert Olszowiec, również jako junior, swoje umiejętności zaprezentował w trzech najcięższych kategoriach wagowych. Rozpoczął od srebrnego medalu w kat. do 100 kg. A następnie zdobył jeszcze dwa brązowe krążki w kat. + 100 kg i kat. OPEN.

Warto dodać, że zarówno Klaudia jak i jej trener Tomasz Wiśniewski zostali wyróżnieni przez Polski Związek Sumo wśród pięciu zawodniczek i trenerów za szczególne osiągnięcia w turniejach krajowych i zagranicznych.

Wielkie gratulacje dla zawodników i trenera Judo Zielińscy Kwidzyn. Przed nimi Mistrzostwa Polski, które odbędą się na początku kwietnia w Krotoszynie.

Poprzedni artykułSolidarni z Ukrainą
Następny artykułKwidzyn solidaryzuje się z uchodźcami z Ukrainy. Baza miejsc tymczasowego zakwaterowania