KMP Juniorów
fot. Archiwum UMKS Kwidzyn

W dniach 8-10 września w Przemyślu na Podkarpaciu odbyła się druga, jesienna runda Klubowych Mistrzostw Polski w biegu na orientację.

Sportowcy UMKS Kwidzyn przywieźli z tych zawodów czternaście medali. Klub reprezentowało 36 zawodniczek i zawodników. Oprócz miejsc medalowych zawodnicy UMKS zajęli kilkanaście punktowanych do klasyfikacji generalnej miejsc w biegach indywidualnych. Dorobek medalowy i punktowy pozwolił na utrzymanie zeszłorocznej szóstej lokaty klubowej w kraju.

Indywidualnie świetne starty zakończone zdobyciem dwóch medali w biegach indywidualnych w bieżącej edycji KMP zaliczyli: Maja Roszak (K45) – zdobywczyni dwóch złotych medali, Katarzyna Szafarewicz (K14) wywalczyła złoto i srebro, Amelia Kłos (K12) i Kuba Jędras, którzy wywalczyli po dwa srebrne krążki oraz Mateusz Dzioba (M21), który zdobył srebrny i brązowy krążek. Po jednym medalu indywidualnym do Kwidzyna przywieźli: Mateusz Mokrosz (M14) i Tomasz Mokrosz (M12) – złote krążki oraz Edward Pokora (M75) i Iga Muller (M18) – brązowe medale.

Udział zawodników UMKS Kwidzyn w Klubowych Mistrzostwach Polski wsparli finansowo jako partnerzy strategiczni Miasto Kwidzyn oraz Starostwo Powiatowe w Kwidzynie.

KMP Juniorów
fot. Archiwum UMKS Kwidzyn

 

Poprzedni artykułKryptakon – dla miłośników fantastyki
Następny artykułSrebro dla Zuzanny Zielińskiej