08 11 2016 klasyka

Scena Lalkowa imienia Jana Wilkowskiego serdecznie zaprasza na kolejną odsłonę warsztatów „Klasyka dla Smyka” – pierwsze po wakacjach! Spotkanie odbędzie się w sobotę, 12 listopada o godz. 11:00 w Czarnej Sali (ul. Słowiańska 13), Kwidzyn.

„Klasyka dla smyka” to cykl zajęć dla dzieci i ich rodziców czerpiący z pedagogiki zabawy i wykorzystujący elementy metody aktywnego słuchania muzyki wg Batii Strauss. Metoda ta pozwala dzieciom na pełniejsze zrozumienie i uczestnictwo w utworze muzycznym a także własną aktywność twórczą nawet jeśli mają małe doświadczenie w tej dziedzinie.

Uczestnicy warsztatów będą mieli możliwość wspólnego uczestnictwa w procesie tworzenia poprzez granie na instrumentach, śpiew, taniec, a także łączenie tych sposobów wyrażania ekspresji z pozamuzycznymi, odkrywającymi niewerbalne cechy płynące z utworów: elementami dramy, pantomimy oraz różnego rodzaju formami plastycznymi.

Celem zajęć jest stwarzanie sytuacji doświadczania i przeżywania muzyki w warunkach sprzyjających rozmiłowaniu się w klasycznych kompozycjach, przygotowanie odbiorców do świadomego z nich korzystania. Zapewnienie możliwości pełnego rozwoju zdolności muzycznych poprzez skupienie się na rozbudzeniu wyobraźni dźwiękowej i wrażliwości artystycznej. Dodatkową wartością będzie tu radość czerpana ze wspólnie spędzanego czasu w relacji rodzic-dziecko.

Warsztaty poprowadzi Anna Madej – kulturoznawca, animatorka kultury.

Zapraszamy na zajęcia dzieci (wraz z rodzicami, opiekunami) w wieku 4-6 lat

Sobota, 12 listopada, godz. 11:00
Czarna Sala, ul. Słowiańska 13, Kwidzyn
Bilety w cenie 10 zł. Liczba miejsc ograniczona.

Poprzedni artykułRepertuar DKF „Powiększenie” – listopad 2016
Następny artykułPomorski Dzień Przedsiębiorczości