fot. M. Samp/UM w Kwidzynie

Na początku roku wyłączono z użytkowania pieszą kładkę na rzece Liwie, która znacznie skracała drogę pomiędzy Kwidzynem a osiedlem Górki, leżącym na terenie gminy Kwidzyn. Miasto z własnej inicjatywy monitorowało jej stan, ponosząc koszty kolejnych ekspertyz.

Ostatni przegląd wykonany w 2021 r. wykazał, że kładka jest w fatalnym stanie technicznym. Szczególnie przez korozję dźwigarów, konstrukcji kładki i barier ochronnych, stwarzała realne zagrożenie dla bezpieczeństwa pieszych użytkowników.

Decyzja o wyłączeniu z użytkowania nie była łatwa, ale konieczna. Spotkała się ze zrozumiałym niezadowoleniem użytkowników, jednak bezpieczeństwo, zdrowie i życie są najważniejsze.

Gmina Kwidzyn i miasto Kwidzyn od początku współpracowały rozwiązując problem kładki, która służy mieszkańcom Górek i Kwidzyna. Ostatecznie gmina przyjęła rolę inwestora i przy wsparciu miasta wybuduje nową kładkę. Powstała dokumentacja projektowa rozbiórki starego obiektu oraz budowy nowej kładki, wraz z podejściami. W pierwszych dniach grudnia zostało wydane pozwolenie na budowę. Na początku przyszłego roku zostanie ogłoszony przetarg na wykonanie prac. Koszty wykonania zadania, które poniosą oba samorządy szacuje się wstępnie na 600 000 zł.

Poprzedni artykułJasełka w Społecznym Przedszkolu ,,Bajka’’
Następny artykułŚwiatełko Betlejemskie dotarło do Kwidzyna